اگر امید به ایجاد یک دنبال کننده قوی در اینستاگرام دارید، باید مطمئن شوید که پست‎های شما قابل مشاهده هستند. یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن مخاطب جدید برای پست‌هایتان، ورود به اکسپلور اینستاگرام است. اما شما نمی‎توانید با انتخاب خود این کار را انجام دهید. تنها بخشی از پست‎ها در این صفحه نشان داده می‌شوند. اما آنقدرها هم که به نظر می‎رسد دلهره آور نیست. اگر از پیشنهادات زیر پیروی کنید، اینستاگرام، پست‌های شما را تشخیص می‌دهد و آن‌ ها را به اندازه کافی برای اشتراک‌گذاری در صفحه در نظر می‌گیرد. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با آن لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

خرید اکسپلور اینستاگرام

مزایای رفتن به اکسپلور اینستاگرام

اگر بخواهیم مهم‌ترین مزایای رفتن به اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم به شرح زیر است:

  • افزایش تعداد افراد دنبال کننده : به طور معمول زمانی که محتوای خود را وارد این صفحه می‎کنید، به مرور زمان تعداد بازدیدکنندگان شما افزایش می‏یابد.
  • افزایش تعامل با کاربران : در حقیقت، اینستاگرام فضایی برای برقراری ارتباط و تعامل با افراد مختلف است. لذا در اینجا هنگامی که محتوای خود را با افراد مختلف در میان می‎گذارید باعث می‎شود ارتباطی موثر و سودمند با آن‎ها برقرار کنید.
  • افزایش سطح برند شما : اگر خواهان معرفی برند و تجارت خود به اطرافیان‎تان هستید، لازم است محتوایی موثر و مناسب را در این صفحه به نمایش بگذارید، چرا که این امر باعث می‎شود به مرور زمان جایگاه شغلی شما بهبود یابد و بازدیدکنندگان زیادی را جذب کنید.
  • افزایش میزان فروش : در راستای برندسازی خود و شناساندن خود به دیگران، افراد از کالا و خدمات شما استفاده می‏کنند و این امر میزان فروش شما را بهبود می‎بخشد.

رفتن به اکسپلور اینستاگرام

معیار اینستاگرام برای اکسپلور رفتن

وقتی به موضوع محتوای نمایش داده شده در صفحه “اکسپلور” می‌پردازیم، داده‌ ها مانند حاکمی بر پادشاهی عمل می‌کنند. اینستاگرام تمام تلاش خود را می‌کند تا محتوای نمایش داده شده را به طور اختصاصی برای هر کاربر ارائه دهد. این فرآیند اختصاصی‌سازی (یا به عبارت دیگر شخصی‌سازی) به این صورت انجام می‌شود که اینستاگرام پست‌ها و مطالب موجود در صفحه “اکسپلور” را بر اساس تاریخچه لایک‌ها و صفحاتی که کاربر دنبال می‌کند، به نمایش می‌گذارد.

شرایط ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

محتوای جذاب و بصری متنوع! اگرچه الگوریتم انتخاب محتوا به صورت دقیق برای ما آشکار نیست، اما به نظر می‌رسد که بر اساس قواعد زیر انجام می‌شود :

1. محتوایی که کاربر به گذشته با آن در ارتباط بوده است، در اولویت قرار می‌گیرد.
2. محتواهایی که توسط تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام جذب شده‌اند، در اکسپلور نمایش داده می‌شوند.
3. محتواهای نمایش داده شده در اکسپلور، بر اساس محتوای صفحاتی که کاربر دنبال می‌کند، انتخاب می‌شوند.

با گذشت زمان، اینستاگرام الگوهای فعالیت کاربران را شناسایی کرده و محتواها را بر اساس این الگوها نمایش می‌دهد. همچنین، سعی شده که از تجربیات اکانت‌ های مشابه و نحوه عملکرد آن‌ها استفاده شود و این تجربیات به عنوان یک فرضیه برای نمایش محتواها در صفحه “اکسپلور” به کار گرفته شود.

روش های ورود به اکسپلور

در ادامه، روش ورود به اکسپلور اینستاگرام را برایتان توضیح دهیم. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا با بهره‌گیری از آن‌ها، هدف ورود به صفحه اکسپلور در اینستاگرام را بهتر از پیش دنبال کنید.

انتشار پست در زمان های پر بازدید

یکی از مهم‌ترین نکات اینستاگرامی که باید به آن توجه کنید، این است که محتوایتان را در ساعاتی که کاربران بیشترین فعالیت را دارند، منتشر کنید. این توصیه بسیار مهم است، زیرا الگوریتم اینستاگرام تاریخ و زمان انتشار محتوا را به عنوان یکی از عوامل اساسی برای نمایش محتوا به کاربران در نظر می‌گیرد.

به همین دلیل، به منظور بهره‌گیری از الگوریتم اینستاگرام و جذب توجه به صفحه اکسپلور ، بهتر است زمان‌هایی که فالوورهایتان فعال‌تر هستند، را تشخیص دهید و محتوای خود را در این تایم‌ها منتشر کنید. پست‌هایی که به سرعت پس از انتشارشان بازخورد می‌گیرند، احتمالاً بهترین فرصت را برای نمایش در خوراک خبری دنبال‌کنندگان شما خواهند داشت. با توجه به اینکه این پست‌ها در زمان‌های فعالیت فالوورها منتشر می‌شوند، احتمال تعامل بیشتری نیز دارند که این مسئله یکی از کلید های ورود به اکسپلور است.

بیشتر بخوانید : بیشترین ساعت بازدید اینستاگرام

فهمیدن زمان‌ هایی که فالوور هایتان فعال‌تر هستند، واژه‌ی سختی نیست. اگر اکانت تجاری در اینستاگرام دارید، به بخش مخاطبین در بخش تجزیه و تحلیل‌ها (Insights) مراجعه کنید تا مشاهده کنید کدام ساعات از روز فعالیت کاربران بیشتر است.

همچنین، از ابزارهای مدیریت شبکه‌ های اجتماعی می‌توانید بهره‌برده و با تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به تعامل کاربران با محتوای قبلی‌تان، بهترین زمان‌ها را برای انتشار پست‌های آینده پیش‌بینی کنید.

محتوا را برای کاربر تولید کنید نه اینستاگرام

برای ورود به اکسپلور اینستاگرام ، تنها شناسایی بهترین زمان انتشار محتوا کافی نیست؛ به علاوه، باید مطمئن شوید محتوای جذاب و ارزشمندی را ارائه می‌دهید. در این صورت، قادر خواهید بود بیشترین تعامل را جلب کرده و احتمال نمایش پست‌هایتان در صفحه اکسپلور اینستاگرام افزایش خواهد یافت.

به نوع و موضوع پست‌هایی که در گذشته بیشترین تعامل را به دست آورده‌اند، توجه کنید. آیا مخاطبان شما به ویدیوها بیشتر از تصاویر علاقه دارند؟ آیا آن‌ها به محتوای شوخی و طنز علاقه دارند یا به محتوای الهام‌بخش؟ و غیره. با پاسخ به این سوالات، می‌توانید بهترین نوع محتوا را در بهترین زمان برای مخاطبان خود ایجاد کنید. این اقدام عملی تقریباً تعامل و مشارکت فعالیت‌های پست‌هایتان را تضمین می‌کند.

حتی از یاد نبرید که برای درک بهتر نوع محتوایی که بیشتر مورد پسند واحد‌های پیروی‌کننده‌تان قرار می‌گیرد، می‌توانید از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی نیز بهره ببرید. این ابزارها با تحلیل اطلاعات مرتبط با تعامل کاربران با محتواهای گذشته‌تان، به شما کمک می‌کنند تا بهترین رویکرد را برای ایجاد محتوا در زمان مناسب تر تشخیص دهید.

تعاملات خود را با کاربران پیج بیشتر کنید

از هر تلاشی که ممکن است برای افزایش تعامل کاربران با محتوایتان انجام دهید، پس دست ندهید تا مخاطبان هدف خود را به دست آورید. هر چه پست‌های اینستاگرام‌تان به تعداد بیشتری لایک و کامنت برخورد کنند، احتمال نمایش در صفحه اکسپلور برای مخاطبان هدفتان بیشتر می‌شود. زمانی که تصویر یا ویدیویی را منتشر می‌کنید، به این فکر کنید که چطور می‌توانید تعامل و بازخورد بیشتری از طرف فالوئرها و کاربران به دست آورید؟

برای مثال، اگر دارای برند مرتبط با دکوراسیون داخلی هستید و تصویری از یک اتاق داخلی که در آن کار کرده‌اید را منتشر می‌کنید، تمام شرکت‌ها و برندهای مرتبط با همین حوزه را تگ کنید تا بیشترین تعداد کاربران این برندها به محتوای شما دسترسی داشته باشند. حتی می‌توانید اکانت‌های وبلاگ‌نویسان متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی را نیز تگ کنید.

در صورتی که برای صفحه اینستاگرام‌تان استوری ایجاد می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که موقعیت مکانی خود را مشخص کرده‌اید. این کار باعث افزایش احتمال نمایش در استوری‌های مرتبط با منطقه زندگی‌تان می‌شود. این اقدام همچنین به کاربران محلی کمک می‌کند تا با برند شما آشنا شوند.

استفاده از هشتک های مرتبط با محتوا پست

هشتگ‌ ها به واقع چاشنی‌ های اصلی شبکه‌های اجتماعی هستند. نه اهمیت دارد که آیا افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند یا نه، هشتگ‌ها برای کارشناسان بازاریابی اهمیت بسیار دارند. اگر می‌خواهید محتوایتان دیده شود، اولین اقدامی که می‌توانید انجام دهید، استفاده از هشتگ‌ها است تا محتوایتان از میان فراوانی مطالب جدا شود و ترتیب بهتری برای دیده شدن داشته باشد.

هشتگ‌ها به طور پیوسته در طول روز کار می‌کنند و هرکسی که آن‌ها را جستجو کند، مطالب مرتبط را مشاهده می‌کند. با کمک هشتگ‌ها، جذب مخاطبان به صفحه‌ی شما ساده‌تر می‌شود. اما به هر حال، بسیار مهم است که چگونگی استفاده صحیح از هشتگ‌ها را بیاموزید. به خاطر داشته باشید که هر موضوع را نمی‌توان به هشتگ تبدیل کرد، بلکه باید هشتگ‌ها به صورت واضح و مشخص به موضوع کسب‌وکارتان مرتبط باشند.

چگونه پست خود را در اکسپلور پیدا کنیم ؟

اولین و مهمترین کار برای تشخیص اینکه آیا پست‌ هایمان در بخش اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می‌شوند یا خیر، چک کردن بخش “آمارها” یا همان “Insights” پست‌ها می‌باشد.

در صورتی که گزینه “مشاهده آمارها” به شما نمایش داده نشود، احتمالاً اکانت اینستاگرام خود را به حالت تجاری یا بیزینسی تغییر نداده‌اید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به پست موردنظرتان بروید.
۲. روی گزینه “مشاهده آمارها” یا “View Insights” کلیک کنید.
۳. صفحه باز شده را به بالا بکشید.
۴. در بخش “کشف” یا “Discovery” می‌توانید مشاهده کنید که پستتان از کجا بازدید دریافت کرده است. قسمت “از اکسپلور” یا “From Explore” نمایانگر تعداد بازدید‌های شما از بخش اکسپلور اینستاگرام می‌باشد.

چگونه پست خود را در اکسپلور پیدا کنیم

اگر در این بخش مشاهده کنید که پست‌هایتان هیچ بازدیدی از سمت اکسپلور دریافت نکرده‌اند، باید چند نکته مهم را بررسی کنید.

  • لطفاً توجه داشته باشید که نام بخش‌ها و گزینه‌ها ممکن است با توجه به تغییرات در واسط کاربری اینستاگرام تغییر کند. برای دقیق‌ترین راهنمایی، به راهنماهای رسمی و راهنمای کاربری اینستاگرام مراجعه کنید.

نتیجه گیری

روش های ورود به اکسپلور اینستاگرام یک موضوع جذاب بود که در این مقاله به آن پرداخته شد. در حال حاضر تعداد بازدیدکنندگان اینستاگرام بسیار بالا است و افراد زیادی ساعت ها  وقت خود را برای به نمایش گذاشتن پست‎های خود می‎گذارند. در این راستا شناخت مخاطبان و سلیقه آنان برای بهبود برند و تجارت شما امری ضروری است. بعد از اینکه مخاطبان خود را شناختید، حالا نوبت این است که علاقه مندی آن‎ها را هم شناسایی کنید. این امر به شدت در افزایش بازدیدکنندگان از صفحه شما بسیار اهمیت دارد. سعی کنید از هشتگ برای برای بررسی محتواهای خود استفاده کنید. راهنمایی و مشاوره با افراد خبره در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. آن‎ها شما را تشویق می‎کنند در این فرایند به درستی گام بردارید و ترفندهای مختلفی را به شما ارائه می‎دهند که میزان بازدید صفحه خود را افزایش دهید و برند خود را به هم معرفی کنید.