چگونه ریلز را غیر فعال کنیم؟ این سوال بسیاری از افرادی است که در اینستاگرام فعال هستند. اجازه بدهید قبل از هر چیزی درباره ریلز یک توضیح کوتاه بدهیم. ریلز یکی از تازه ترین قابلیت های اینستاگرام است که با تولید ویدیوهای کوتاه، سرگرم کننده و جذاب صفحه شما را بیشتر در معرض دیده شدن قرار می دهد. حتی بسیاری از صاحبان کسب و کارها نیز از این روش برای تبلیغ برند و جذب مشتری و تعامل با آنها کمک می گیرند. این فیلم ها دارای مدت زمان کوتاهی هستند. این فیلم های شصت ثانیه ای حتی امکان صداگذاری، افکت گذاری های بصری را نیز دارا می باشند. با این همه، بعضی از افراد علاقه ای به استفاده از این قابلیت اینستاگرام ندارند. در این متن ما سعی می کنیم توضیحی قابل فهم و روشن در اختیار کاربران این صفحه قرار بدهیم تا بتوانند ریلز اینستاگرام را به راحتی حذف غیر فعال کنند.

خدمات اینستاگرام

چگونه ریلز را غیر فعال کنیم؟ دلیل این کار چیست؟

برخی از کاربران علاقه ای به استفاده از ریلز ندارند. از همین رو این سوال برایشان مطرح می شود که چگونه ریلز را حذف کنیم؟ این تصمیم می تواند دو دلیل داشته باشد. کاربر نمی خواهد مدام از ریلزهای نامنظم و غیر منسجم استفاده کند. استفاده از ریلزهای پراکنده می تواند در جذب مخاطب تاثیر بدی داشته باشد. گاهی اوقات نیز کاربر برای حفظ حریم شخصی خود تصمیم می گیرد تا ریلز را پاک کند. در حقیقت یک راه مطمئن برای حفظ اکانت، پست ها و تصاویر خانوادگی از دید عموم، غیر فعال کردن ریلز می باشد.

چگونه ریلز را غیر فعال کنیم؟ آیا روشی وجود دارد؟

در ادامه بررسی این سوال مهم که چگونه ریلز را غیر فعال کنیم؟ باید یادآوری کرد، این پلتفرم به صورت رسمی گزینه پاک کردن ریلز را به کاربران خود ارائه نمی دهد. حتی برای یک لحظه کوتاه نیز امکان غیر فعال کردن این گزینه وجود ندارد. بنابراین ما سعی می کنیم نکاتی را  ارائه دهیم که شما را برای غیر فعال کردن ریلز کمک نماید. برای این کار چند روش وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

نحوه غیر فعال کردن ریلز در اینستاگرام در گوشی های آیفون و اندروید

برای غیر فعال کردن Reels در اینستاگرام، اول برنامه اینستاگرام را باز کنید. به صفحه پروفایل رفته و روی گزینه ریلز ضربه بزنید. حالا روی ریلزی که مد نظر شماست ضربه زده تا حذف شود. سپس روی گزینه با سه نقطه عمودی ضربه زده و آیتم دیلیت را انتخاب نمایید. حالا دو گزینه archive  و delete برای شما به نمایش در خواهد آمد. روی گزینه دیلیت ضربه زده تا پاک شدن ریلز مورد نظرتان تایید شود.

غیر فعال کردن ریلز در اینستاگرام

پاک کردن ریلز از صفحه پروفایل

اگر به دنبال غیر فعال کردن Reels در اینستاگرام هستید، چهار مرحله را باید طی کنید. یک) وارد اینستاگرام شوید. دو) به صفحه اصلی پیج خود بروید. سه) به قسمت ریلز پست در صفحه اصلی رفته و روی سه نقطه کنار پست خود ضربه بزنید. چهار) در این قسمت باید گزینه Remove from profile grid را کلیک کرده و پروسه پاک کردن ریلز از صفحه اصلی خود را کامل نمایید. کودکان زیر هجده سال در معرض تهدید و خطرات احتمالی در فضای اینستاگرام هستند. نظارت بر فعالیت کودکان و نوجوانان در پلتفرم اینستاگرام وظیفه والدین است. با حذف ریلز می توان کودک خود را در برابر این خطرات محافظت کرد.

حذف ریلز اینستاگرام

آیا روشی برای غیر فعال کردن موقت ریلز در اینستاگرام وجود دارد؟

متاسفانه هنوز به صورت رسمی راهکار آسانی برای غیر فعال کردن Reels در اینستاگرام ارائه نشده است. اگر از اکسپلور اینستاگرام خود خسته شده اید، می توانید مرورگر وب مورد نظرتان را باز کرده و از وب سایت رسمی اینستاگرام وارد اکانت کاربری خود شوید. با این شیوه می توانید از اکسپلور خود بدون رویت ریلز، کمال لذت را ببرید.