با اینکه اینستاگرام فونت‌های متنوع و جدیدی در قسمت استوری خود اضافه کرده اما جای خیلی از فونت‌ها از جمله فونت زیبای نستعلیق در آن خالی است. گاهی فضای عکس شما، حال و هوای روحی شما و حتی جمله ای که قرار است آن را بنویسید، می‌طلبد که از فونتی هنری‌تر و خاص‌تر برای بیان جملاتتان استفاده کنید. در چنین شرایطی چگونه با فونت‌های ساده و تکراری اینستاگرام کنار بیاییم؟ شما از قبل پاسخ را می‌دانید؛ با اضافه کردن فونت نستعلیق در فضای استوری دیگر نیاز به استفاده از فونت‌های کسل کننده قدیمی اینستاگرام ندارید. حتما با استوری دیگران که در آن از فونت‌های زیبایی استفاده شده، روبه‌رو شده‌اید و اکنون می‌خواهید شما نیز این کار را انجام دهید. برای استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام و فرقی ندارد که سیستم عامل گوشی شما آیفون یا اندروید باشد. در ادامه این مقاله مراحل انجام آن را برای هر دو سیستم عامل شرح داده‌ایم.

خرید ویو اینستاگرام

اهمیت استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام

پس از اضافه شدن قسمت استوری به برنامه پرآوازه اینستاگرام این اپلیکیشن محبوبیت بیشتری بین مردم پیدا کرد. افرادی که دوست داشتند با دیگران عکس و حتی متن به اشتراک بگذارند، اما نمی‌خواستند مدت زیادی این محتوا در پیجشان قابل دیدن باشد، از چنین قابلیتی بسیار استقبال کردند. به مرور زمان پلتفرم اینستاگرام تبدیل به فضایی برای کسب و کار شد و شغل‌های تازه‌ای مثل اینفلوئنسری و بلاگری جای خود را در این برنامه محبوب پیدا کردند. همچنین افرادی نیز بودند که با استفاده از جامعه آماری بالای اینستاگرام تصمیم گرفتند، کسب و کارشان را در این اپلیکیشن آورده و باعث شوند این فضا برای درآمدزایی بسیاری از مشاغل به گزینه مهمی تبدیل شود.

استفاده از فونت مناسب در استوری چه اهمیتی دارد؟

برای یک بلاگر قطعا نظم، زیبایی و نمای کلی صفحه اینستاگرامی‌اش اهمیت دارد و در کنار آن محتوای تولید شده از حالتی شلوغ و نامنظم به یک محتوای استاندارد از نظر دیزاینرها تبدیل شد. فکر نکنید زمانی که حرف از تایید دیزاینرها بر محتوا می‌زنیم، مسئله خیلی تخصصی است؛ خیر! این دنبال کننده‌ها بودند که باید حس خوبی از محتوای صفحات اینستاگرامی می‌گرفتند. شاید بسیاری از کسانی که این روزها پیجی مرتب و زیبا از نظر ظاهری دارند، اصلا بلاگر یا صاحب صفحه کسب و کار در این برنامه نباشند. اما همچنان برایشان ظاهر کلی پیج و استوری‌هایشان مهم است. این روزها دیگر بسیاری از فونت‌ها از جمله نستعلیق و بسیاری از تمپلیت‌ها از قبل طراحی شده و قابل استفاده برای همگان است. در نتیجه رسیدگی به ظاهر پیج کار سختی نیست. حال اینکه چگونه چنین فونتی را وارد این برنامه کنیم و نحوه استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام را بدانیم، مسئله‌ای است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

روش‌های استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام در اندروید

در سیستم عامل اندروید برای چنین کارهایی ابزار یا برنامه‌های مختلفی ساخته و در اختیار کاربران آن قرار داده شده است. پیشنهاد ما به شما برای استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام ، استفاده از اپلیکیشن کاربردی inshot است. چرا که با رابط کاربری‌ای بسیار آسان، شما دیگر نیاز به کشیدن دردسرهای مختلف برای افزودن فونت به اینستاگرام ندارید و تنها از طریق همین برنامه کارتان راه می‌افتد.

  • ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید.

استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام

  • سپس برنامه را باز کرده و در قسمت Photo تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  • در این مرحله شما در بخش ویرایش قرار خواهید گرفت. گزینه Canvas را طبق تصویر انتخاب کنید تا اندازه عکس مدنظرتان را با فرمت استوری اینستاگرام تطبیق دهید که آن اندازه 9:16 است.
  • حال باید روی گزینه T طبق عکس در نوار ابزار پایین بزنید تا بتوانید متن را به عکس اضافه کنید.
  • در ادامه روی گزینه Aa بزنید تا فونت های مختلف به شما نمایش داده شوند. اگر فونت نستعلیق را نداشت می توانید فونت نستعلیق را جداگانه دانلود کرده و با انتخاب گزینه Import فونت را اضافه کنید.

استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام

روش‌های استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام در آیفون

روش استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام برای گوشی‌های آیفون فرق می‌کند. برای اینکه بتوانید از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرامی خود استفاده کنید، ابتدا باید عبارت ;64444#& را در گوگل سرچ کنید. سپس اینتر را بزنید، مشاهده می‌کنید که عبارت به کاراکتری که در تصویر است، تبدیل خواهد شد. روی کاراکتر نگه داشته و آن را کپی کنید. به این شکل هرگاه بخواهید این فونت را در دسترس دارید.

استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام در آیفون

حال برای آنکه از فونت استفاده کنید و هربار مجبور به کپی کاراکتر « ﮼» نباشید بهترین راه اضافه کردن این کاراکتر به کیبورد گوشی تان است. برای این کار اول به تنظیمات گوشی رفته و از بخش General گذینه Keyboard و پس از آن Text Replacement را بزنید.

استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام در آیفون

در مرحله بعدی، آیکون + را بزنید و به صفحه بعدی بروید. حال باید کاراکتر « ﮼» را که پیش تر کپی کردید در   Phrase  وارد کنید. در نهایت گزینه Save را بزنید. حال می توانید به آسانی از فونت نستعلیق از طریق کیبوردتان استفاده کنید.

استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام در آیفون

سخن پایانی

در این مقاله تمامی نکات و آموزش‌های مربوط به استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام توضیح داده شد. همچنین در سایت کافه مجازی با ارائه بهترین پکیج‌ها، انتخاب پکیج با هر بودجه و نیازی کار سخت و دشواری نیست. همینطور با تضمین قطعی عدم ریزش فالوور و عدم ایجاد اختلال در روند پیج با یک قدم یا در واقع چند گام به سمت موفقیت بیشتر در این پلتفرم بر می‌دارید.

سوالات متداول 

  • استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام به چه صورت است؟

شاید بسیاری از کسانی که این روزها پیجی مرتب و زیبا از نظر ظاهری دارند، اصلا بلاگر یا صاحب صفحه کسب و کار در این برنامه نباشند. اما همچنان برایشان ظاهر کلی پیج و استوری‌هایشان مهم است. این روزها دیگر بسیاری از فونت‌ها از جمله نستعلیق و بسیاری از تمپلیت‌ها از قبل طراحی شده و قابل استفاده برای همگان است. در نتیجه رسیدگی به ظاهر پیج کار سختی نیست.

  • از چه ابزارهایی برای استفاده از فونت نستعلیق در اینستاگرام می‌توان استفاده کرد؟

این ابزارها برای گوشی‌های اندروید و آیفون متفاوت است.