تا به حال خواسته اید در اینستاگرام استوری ای برای دوستان نزدیکتان بگذارید؟ تاکید می کنم فقط دوستان نزدیکتان؟ شبکه های اجتماعی به ما کمک می کنند با جامعه به شکلی بهینه ارتباط برقرار کنیم و روابط اجتماعی موثری بسازیم اما حتما تا به حال برایتان پیش آمده که خواسته اید از یک خبر فقط دوستان نزدیکتان در اینستاگرام مطلع شوند. کلوز فرند قابلیتی در این اپلیکیشن است که به شما اجازه می دهد لیستی از دوستان نزدیکتان بسازید و فقط به آن ها دسترسی دیدن برخی از استوری های خاصتان را بدهید. چگونگی استفاده از کلوز فرند در اینستاگرام و کاربردهای آن موضوع مورد بحث این مقاله است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. نحوه انتخاب افراد در اینستاگرام به عنوان کلوز فرند

مراحل انتخاب افراد به عنوان کلوز فرند در اینستاگرام عبارتند از:

 1. روی عکس پروفایل خود در پایین سمت راست کلیک کنید تا به پروفایلتان بروید.
 2. روی سه خط بالا سمت راست کلیک زده و سپس روی Close Friends ضربه بزنید.
 3. اگر می خواهید فردی به لیست کلوز فرند شما اضافه شود، کنار اسم او ضربه بزنید و اگر می خواهید کسی حذف شود، کافی است روی اسمش کلیک کنید تا تیک کنار اسمش حذف شود.
 4. لیست کلوز فرند شما تشکیل شد.

به چه صورت اولین استوری خودم را با افراد لیست کلوز فرند به اشتراک بگذارم؟

گام یک گذاشتن کلوز فرند در اینستاگرام

در صفحه خانه قسمت بالا سمت چپ کلیک کنید یا انگشتتان را در صفحه خانه به سمت راست بکشید تا فضای استوری برای شما باز شود.

گام دو کلوز فرند در اینستاگرام

برای گرفتن عکس در پایین صفحه ضربه بزنید یا برای ضبط ویدیو روی آن کلیک کرده و نگه دارید. برای انتخاب یک عکس از گالری تلفن، انگشتتان را در هر نقطه از صفحه به سمت بالا بکشید.

گام سه کلوز فرند در اینستاگرام

وقتی آماده اشتراک‌گذاری هستید، روی Close Friends در پایین سمت چپ کلیک کرده و استوری را با لیست کلوز فرندتان به اشتراک بگذارید.

اولین استوری با افراد لیست کلوز فرند

کارکرد و فواید کلوز فرند در اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار

کلوز فرند اینستاگرام به کسب و کارها کمک می کند تا بتوانند اطلاعات خاصی را با دسته ی خاصی از مشتریان به اشتراک بگذارند. برای مثال شما می خواهید یک تخفیف ۵۰ درصدی تابستانی را تنها به افرادی بدهید که در بهار از شما خرید کرده اند. بسیار ساده با استفاده از قابلیت کلوز فرند اینستاگرام می توانید آن دسته از مشتریان که در بهار خرید کرده اند را در لیست دوستان نزدیکتان قرار داده و تخفیف ۵۰ درصدی را تنها به آنها نشان دهید. قابلیت کلوز فرند به کسب و کارها کمک می کند مشتریان خود را دسته بندی کرده و تخفیفات و فروش ویژه های خاصی را برای دسته مشخصی از مشتریان قرار دهند به همین علت داشتن فالوورهای زیاد برای فیلتربندی و خرید ویو اینستاگرام بسیار اهمیت دارد.

کارکرد و فواید کلوز فرند در اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار

 

چرا حضور در اینستاگرام برای رشد تجارت مهم است؟

استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار می تواند آگاهی از برند را افزایش داده، فروش را به شکلی چشمگیر بیشتر کرده و تعامل مخاطب را با کسب و کار بهبود ببخشد. اینستاگرام راهی عالی برای یافتن مشتریانی است که با شما آشنا نبوده و تنها هدفشان سرگرمی در اینستاگرام است. بعد از اینکه اینستاگرام چندین بار شما را به مشتریان بالقوه نشان بدهد، سرانجام آنها از سرگرمی دست برداشته و در بلندمدت به پیج شما و کسب و کارتان علاقه مند می شوند. اینستاگرام و تعامل با مخاطبان می تواند به استراتژی های بازاریابی شما جهت گیری درستی داده و به همین طریق فروش شما را افزایش دهد.

تفاوت بین کلوز فرند و پیج های مورد علاقه در اینستاگرام چیست؟

در حالی که هر دو ویژگی لیست مخاطبان شما را خصوصی نگه می‌ دارند، کلوز فرند منحصر به کسانی است که می‌توانند به استوری‌ های خصوصی اینستاگرام شما دسترسی داشته باشند. اما پیج های مورد علاقه، پیج هایی هستند که دوست دارید استوری ها و پست های آن ها را در صفحه خانه به عنوان اولین استوری ها و پست ها ببینید.

تفاوت بین کلوز فرند و پیج های مورد علاقه در اینستاگرام

 

کلام پایانی

در این مقاله ویژگی کلوز فرند در اینستاگرام و کاربردهای آن را بررسی کردیم. شما به راحتی می توانید با استفاده از این ویژگی اینستاگرام یک لیست VIP از مشتریانتان بسازید و با آن ها قرارهای خاصی بگذارید یا تخفیف های مشخصی برایشان در نظر بگیرید. در واقع قابلیت کلوز فرند در اینستاگرام یکی از راهکارهای خرید سیو اینستاگرام و افزایش فروش برای کسب و کارها به شمار می رود. اگر درباره کلوز فرند در اینستاگرام و کار کردن با آن سوالی دارید می توانید سوالتان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

 • چند کلوز فرند باید در اینستاگرام داشته باشید؟

به گفته اینستاگرام، میانگین تعداد دوستان صمیمی که افراد اضافه می‌کنند 20 نفر است، اما شما می‌توانید به تعداد دلخواه افراد را اضافه کنید.

 • 5 دلیل اصلی استفاده مشاغل از رسانه های اجتماعی چیست؟
 1. بهبود آگاهی از برند. با قدرتی که شبکه های اجتماعی دارند، دیده شدن کسب و کار سخت به نظر نمی رسد. دیده شدن بیشتر کسب و کار منجر به بهبود آگاهی از برند خواهد شد.
 2. ابزاری مقرون به صرفه است.
 3. تعامل با مشتریان را افزایش می دهد.
 4. وفاداری به برند را به حد اعلای خودش می رساند.
 5. رضایت مشتریان بیشتر از گذشته می باشد چرا که ارتباطشان با کسب و کار بیشتر شده است.
 • استوری کلوز فرند در اینستاگرام چقدر باقی می ماند و حذف نمی شود؟

24 ساعت! عکس‌ها و ویدیوهایی که در استوری خود به اشتراک می ‌گذارید پس از ۲۴ ساعت از صفحه خانه، پروفایل و دایرکت ناپدید می‌ شوند، مگر اینکه آن را به عنوان هایلایت در پروفایلتان ذخیره کنید.

 • آیا هایلایت های کلوز فرند برای همه قابل مشاهده است؟

درست مانند استوری های معمولی، می توانید از استوری های کلوز فرند، هایلایت های زیبایی درست کنید. با این حال، آن هایلایت ها برای همه قابل مشاهده نخواهند بود. فقط اعضای لیست کلوز فرند می توانند آن هایلایت ها را در پروفایل شما ببینند.

 • چگونه بازدید از استوری های اینستاگرام را افزایش می دهید؟
 1. از استیکر های محرک انگیزشی در اولین استوری خود استفاده کنید.
 2. در پایان هر روز یک استوری به اشتراک بگذارید.
 3. محتوای انحصاری در استوری خلق کنید.
 4. ویژگی کلوز فرند اینستاگرام را جدی گرفته، از آن استفاده کنید و با دوستانتان تعامل بیشتری داشته باشید.

خرید لایک اینستاگرام