10 ترفند برای وایرال شدن در اینستاگرام

جذب مخاطب در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پلتفرم‎ های برتر است که رشد و دسترسی ارگانیک را به خوبی ارائه می ‎کند. اگر پست های  خوبی را به اشتراک بگذارید، می‌توانید بازدید کننده یا فالوور زیادی را در روز برای جلب توجه به محصول یا خدمات خود به دست آورید. در حقیقت این امر موجب بهبود تجارت یا کار شما خواهد شد. در مقاله قبلی در رابطه با راه کارهای  افزایش لایک واقعی اینستاگرام  با شما صحبت کرده بودیم  در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با مفهوم وایرال شدن در اینستاگرام لازم است ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

فعالیت در اینستاگرام

وایرال شدن در اینستاگرام چیست؟

من مطمئن هستم که شما نمی‎ خواهید در اقیانوسی از پست‎های اصلی اینستاگرام گم شوید. ایجاد محتوای منحصر به فرد و اصلی شما را از افراد دیگر متمایز می‎کند و شانس شما را برای وایرال شدن در اینستاگرام دو برابر می‎کند. اکنون، حتماً از خود می‎پرسید که چگونه؟

همه در صفحات و پروفایل‎های اینستاگرام خود محتوای مشابهی ایجاد می‎کنند، این امر موجب می‎شود اصالت خود را از بین ببرند. تا زمانی که شخصیت خود را منعکس می‎کنید و محتوای اصلی ایجاد می‎کنید، بازدیدکننده بالایی دارید. برای مدتی فراموش کنید که اینستاگرام یک پلتفرم تجاری است و آن را بوم نقاشی خود در نظر بگیرید. چیزی بسازید که شما را با بینندگانتان مرتبط کند زیرا برند شما را جهانی‎تر می‎کند.  معتبر باشید و احساسات خود را به خوبی بیان کنید.

می‌توانید روال کاری، یک روز از زندگی‌تان، پیامی انگیرشی یا هر چیزی که داستانی درباره‌ شما دارد را به اشتراک بگذارید. انسان‎ها موجوداتی احساسی هستند، ما بیشتر از اینکه از منطق خود استفاده کنیم، با احساسات خود ارتباط برقرار می‎کنیم، بنابراین از آن به نفع خود استفاده کنید تا داستانی بدیع و الهام بخش بگویید. داستان‌های جالب توجه، مخاطب را افزایش می‌دهد. اینستاگرام به‌عنوان یک پلتفرم بصری،  تصاویر و ویدیوها را تقویت می‌کند، بنابراین از آن‌ها برای گفتن داستان‌های کوچک و هدفمند استفاده کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا یک داستان هدفمند را کشف کنید، اما ارزش تلاش را دارد. اکنون، حتماً از خود می‌پرسید که چگونه می‌توانید پست خود را وایرال کنید؟

اینستاگرام یک پلتفرم تجاری

هنگامی که مردم داستان شما را الهام‌بخش و قابل ربط یافتند، شروع به اشتراک‌گذاری آن می‌کنند و چشمان بیشتری را به محتوای شما جلب می‌کنند.

از استراتژی هشتگ برای تقویت دسترسی استفاده کنید!

برای وایرال شدن در اینستاگرام استفاده از هشتگ‌های مرتبط، محتوای شما را قابل کشف می‌کند، دسترسی شما را تقویت می‌کند و مشارکت مخاطب را تشویق می‌کند. یک پست با حداقل یک هشتگ در اینستاگرام به طور متوسط   12.6٪ بیشتر از پست‎های بدون هشتگ جذب می‎شود.

از آنجایی که هدف اصلی استفاده از هشتگ‎ها جلب توجه بیشتر به پست شما است، استراتژی مناسب می‎تواند محتوای شما را در مقابل مخاطبان هدف قرار دهد. اکنون، شما درک درستی از هشتگ‎ها و نحوه عملکرد آن‎ها دارید، اما آیا برند شما دارای استراتژی هشتگ برای بهره مندی از مزایای آن است؟

وقتی صحبت از یک استراتژی هشتگ بهینه می‎شود، هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد. برای درک اینکه کدام هشتگ برای نمایه شما بهتر کار می‎کند، باید آنها را بر اساس نتایج آزمایش و تجزیه و تحلیل بررسی کنید.

هشتگ برای اینستاگرام

کدام محتواها در اینستاگرام وایرال می شوند؟

محتواهایی که بیشترین بازدید را از پست شما دارند بیشتر در معرض وایرال شدن در اینستاگرام قرار می‎گیرند، لذا در اینجا به منظور بررسی بیشتر لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید:

با اینفلوئنسرها همکاری کنید!

کار با اینفلوئنسرهای اینستاگرام با تعداد قابل توجهی فالوور می‎تواند آگاهی و تعامل شما را از برند افزایش دهد. آنها می‎توانند نمایه، محصولات یا نام تجاری شما را از طریق پست‎ها و داستان‎های حمایت شده تایید کنند. این کار مخاطبان را تشویق می‎کند تا با محتوای شما درگیر شوند و به این ترتیب اعتبار برند شما را افزایش می‎دهد. برای جستجوی اینفلوئنسرهایی که با مخاطبان هدف، اهداف برند و چشم انداز شما هماهنگ هستند، زمان بگذارید. یک رابطه قوی با آنها ایجاد کنید و برای امضای قرارداد در مورد شرایط سودمند توافق کنید.

روندها و عملکردهای جدید را پیروی کرده و مطابق با آن‌ها حرکت کنید.!

هر روز یک روند جدید در اینستاگرام وجود دارد و مردم دوست دارند این روندها را دنبال کنند، این یکی از مهم‎ترین منابع محتوایی برای وایرال شدن در اینستاگرام است که در حال گسترش است. بنابراین، استفاده از این عملکردها می‎تواند به روشی فوق العاده برای برند شما کار کند. کار با روندهای رو به رشد می‎تواند شهرت منعطف و آگاهانه ای را نشان دهد که دسترسی شما را به شدت افزایش می‎دهد و منجر به افزایش فالوورها و انتشار پست‎ها می‎شود.

هدف خود را ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری قرار دهید.

ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری کار آسانی نیست. پستی که با مخاطب ارتباط داشته باشد و ترکیبی عالی از خلاقیت را به همراه داشته باشد، شانس زیادی برای به اشتراک گذاشتن دارد. ساده‌ترین راه برای درک نیازهای کاربران، تجزیه و تحلیل معیارهای اینستاگرام است. پست‎هایی را که بیشترین ذخیره و اشتراک گذاری را دارند شناسایی کنید. و این همان محتوایی است که باید بیشتر روی آن کار کنید.

محتوای قابل اشتراک گذاری قابلیت وایرال شدن در اینستاگرام را دارد و دنبال کنندگان شما را به مشتری تبدیل کند. بنابراین اگر پست شما می‎تواند هر یک از آنها را تحریک کند، می‎توانید با به کارگیری ایده درست وایرال شوید. همچنین، به این فکر کنید که چگونه می‏توانید از محتوایی که دارید برای معرفی برند خود استفاده کنید.

شما می‎توانید کدهای تخفیف سفارشی را در محتوای پست خود بگنجانید، پیشنهادات با زمان محدود را اجرا کنید و حتی کدهایی برای پیوند به صفحات محصول، کتاب‎های الکترونیکی یا سایر محتوای تبلیغاتی خود ایجاد کنید، بنابراین از محتوای خود در اینستاگرام برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید.

میزان بازدید از محتوای وایرال شده چقدر است؟

رشد سریع پلتفرم‎های رسانه‎های اجتماعی در چند سال گذشته منجر به تغییرات قابل توجهی در نحوه ارتباط اینفلوئنسرها با مخاطبان مربوطه شده است. سیاستمداران، مشاغل، ورزشکاران و هنرمندان از پلتفرم‎هایی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن ایده‎های جدید، فروش محصولات جدید و تبلیغ برند خود استفاده می‎کنند. در همین راستا، ایجاد محتوایی مناسب برای جذب مخاطب بسیار ضروری است. این امر میزان بازدید را به طور قابل توجهی افزایش می‎دهد. به همین منظور سعی کنید نکات زیر را برای بررسی میزان بازدید از محتوای وایرال شده خود در نظر بگیرید:

چیدن استراتژی در اینستاگرام

قبل از سرمایه گذاری در تبلیغات روی محتوای با کیفیت بالا تمرکز کنید!

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از برندها هنگام بازاریابی در رسانه‎های اجتماعی مرتکب می‎شوند، تمرکز بر کمپین‎های تبلیغاتی به جای تولید محتوای با کیفیت بالا است. در حالی که برندهای موفق مطمئناً استراتژی‎های بازاریابی عالی دارند، لذا به طور منظم محتوای باکیفیتی را برای جذب مشتریان منتشر می‎کنند. به همین جهت سعی کنید در وهله اول تبلیغات مناسبی را برای خود فراهم کنید.

مخاطبان خود را بشناسید

یک گام مهم در وایرال شدن در اینستاگرام شناخت مخاطبی است که محتوای شما برای آنها جذاب است. وقتی محتوای جدیدی تولید می‌کنید و آن را در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، مهم است که کاربر خود را بشناسید.

مشارکت با اینفلوئنسرها

هنگامی که علایق و رفتار رسانه‎های اجتماعی و مخاطبان هدف خود را به وضوح تعریف کردید، می‎توانید از این اطلاعات برای مشارکت با سایر برندها و تأثیرگذاران برای افزایش شانس وایرال شدن خود استفاده کنید. مشارکت بخش کلیدی یک استراتژی بازاریابی موفق است، زیرا بعید است که بتوانید تنها با استفاده از کانال‎های رسانه‎های اجتماعی خود به مخاطبان کافی دست پیدا کنید. با برندها و اینفلوئنسرهایی که در بین مخاطبان هدف شما محبوب هستند تماس بگیرید و برای تبلیغ محصولات و محتوای جدید با آن آن‎ها ارتباط برقرار کنید. این استراتژی به سرعت کاربران و شانس وایرال شدن شما را افزایش می‎دهد.

از طریق محتوای خود یک داستان مرتبط بگویید!

یکی از چیزهایی که بیشتر در بین کاربران مدرن رسانه‎های اجتماعی طنین انداز می‎شود، ارائه داستان قابل ربط است. اگر کاربران در سطح شخصی به داستانی که شما می‎گویید متصل شوند، احتمال بیشتری دارد که پست‎ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و در نظرات شرکت کنند. یکی از راه‌های انجام این کار این است که یک شخصیت خیالی بسازید که شبیه مخاطبان هدف شما باشد.

شما می‎توانید یک مجموعه ویدیویی ایجاد کنید که در آن از محصول شما استفاده کنند یا برند شما را به نمایش بگذارند. اگر مخاطبان شما با این شخصیت مانوس شوند، به احتمال زیاد تمایل دارند با برند شما ارتباط برقرار کنند.

از محتوای تعاملی استفاده کنید

یکی از راه‎های جذب کاربران برای وایرال شدن در اینستاگرام این است که محتوای خود را تعاملی کنید. به عنوان مثال، یک مسابقه در فیس بوک ایجاد کنید یا یک نظرسنجی در استوری اینستاگرام خود انجام دهید. اگر شما سوالی بپرسید که بخواهند نظر خود را در مورد آن بیان کنند، احتمال بیشتری دارد که کاربران با محتوای شما درگیر شوند. به آنها این فرصت را بدهید که نظر بدهند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. این یک راه عالی برای مشارکت دادن کاربران و افزایش بازدید در فیدهای مختلف است.

کارکردن با اینستاگرام

معرفی10 ترفند وایرال شدن در اینستاگرام

در بررسی معرفی10 ترفند وایرال شدن در اینستاگرام مواردی که بسیار حائز اهمیت است در اینجا آورده شده است که به شرح زیر است:

1.شناسایی مخاطبین موردنظر

2.ایجاد تولیدمحتوایی خاص

3.افزایش تعامل و ارتباط با کاربران

4.ایده پردازی در رابطه با موضوعی خاص

5.بررسی و تجزیه و تحلیل ایده‎ها

6.برگزاری مسابقات جذاب در اینستاگرام

7.استفاده از عکس‎های باکیفیت

8.کمک گرفتن از اینفلوئینسرها

 1. استفاده از تبلیغات متعدد

10.ایجاد محتواهایی مخاطب پسند

در اینجا مهم‏ترین مزایای وایرال شدن در اینستاگرام آورده شده که شامل:

هزینه های تبلیغاتی کمتر

از آنجایی که محتوای وایرال شده توسط کاربران به اشتراک گذاشته می‎شود، لذا نیازی به بودجه تبلیغاتی قابل توجهی ندارد. اگر بتوانید محتوای خود را انتخاب و توسط مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، بخش عظیمی از پول تبلیغات را پس انداز خواهید کرد و در عین حال به سرعت به توسعه برند خود می‎پردازید. این همچنین میزان موفقیت محتوای شما را بهبود می‎بخشد!

رشد سریع

رشد کسب و کار در بیشتر موارد کند است، اما بازاریابی این شانس را افزایش می‏دهد. وایرال شدن موجب می‎شود برندهای کوچک از خواب بیدار شوند تا سفارشات مادام العمر خود را دو یا سه برابر کنند. با رشد سریع، تولید و فروش هم سریع است.

قرار گرفتن در معرض جریان اصلی

وقتی پست‌ها وایرال می‌شوند، محصولات برجسته راه خود را به رسانه‌های اصلی باز می‌کنند. این امر منجر به افزایش چشمگیر توسعه برند می‎شود. وقتی رسانه‌های بزرگ‌تر مطلبی را انتخاب می‌کنند، رسانه‌های کوچک‌تر هم همین کار را می‌کنند و چرخه تکرار و تبلیغ را ادامه می‌دهند.

 1. مخاطب خود را بشناسید. اگر می‏خواهید مخاطبان محتوای شما را به اشتراک بگذارند، باید آن را جالب بدانند. دانستن اینکه چه چیزی با مخاطبان شما ارتباط نزدیکی دارد (و چه چیزی ندارد) کلید ایجاد محتوایی است که در بهبود کسب و کار شما موثر است.
 2. سریع فکر کنید. در رابطه با فرایند وایرال شدن، هر چه سریع‎تر به اصل مطلب برسید توسعه برند و تجارت شما سریع‎تر انجام خواهد شد. شما باید کاربران بیشتری را جذب کنید تا پست‏های شما بیشتر دیده شوند. هرچه کاربران بیشتری محتوای شما را بدون پیمایش و مقدمه بازدید کنند، به اشتراک گذاری بیشتری خواهید داشت.
 3. نظرات را فعال کنید. برقراری ارتباط و تعامل با دیگران باعث افزایش وایرال شدن در اینستاگرام می‎شود.

افرادی که درسوشال مدیا و اینستاگرام حضور دارند

نتیجه گیری

در مجموع، وایرال شدن در اینستاگرام عاملی است که موجب می‎شود تعامل شما با کاربران‎تان افزایش یابد. هم چنین امکان ایجاد محتواهایی خاص و دلنشین را برای مخاطبانتان فراهم می‎کند. در اینجا چیزی که بسیار حائز اهمیت می‌باشد این است که دقت کنید به هیچ عنوان از مطالب تکراری پست‎های دیگر استفاده نکنید. ایجاد محتواهای یونیک و پست‏های بسیار جذاب، در افزایش بازدید از سایت شما بسیار تاثیرگذار است. هم چنین سعی کنید حدالامکان به انجام تبلیغات در رابطه با پست‎های خود بپردازید. این امر موجب می‎شود افراد بیشتری برند و تجارت شما را بشناسند و همین عامل در معرفی برند شما بسیار تاثیرگذار است. در این راستا مشاوره و راهنمایی با افراد خبره و با تجربه که دانش علمی بالایی دارند می‎تواند به شما در بهبود تجارت و برند شما موثر باشد. سعی کنید حتما از راهنمایی‎های آنان استفاده لازم را ببرید.

سوالات متداول

 • بهترین راه برای وایرال شدن در اینستاگرام چیست ؟

تولید محتوای منظم و استفاده از موضوعات روز یکی از بهترین راه های وایرال شدن در اینستاگرام است 

 • مهم ترین فایده وایرال شدن پست و استوری چیست ؟

یکی از مهم ترین مزایای وایرال شدن در اینستاگرام این است که موجب رشد سریع پیج شما می شود

 

کافه مجازی

منبع:hubspot

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
  سایت کافه مجازی با مدیریت سیدکریم حسینی از سال ۱۳۹۷ در زمینه خدمات شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام طراحی و راه اندازی شده و با افتخار اکنون یکی بهترین سایت ها در این زمینه میباشد.

  پست مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  واتساپ
  تلگرام
  ایمیل
  باز کردن بستن
  سوالی دارید؟ بپرسید