در شبکه های اجتماعی گاهی عکس ها یا ویدیو هایی گذاشته می شود که نمی توانند به تنهایی حرف مورد نظر را بزنند و کپشن در واقع همان متنی است که زیر عکس ها نوشته می شود تا بتوانند توضیحات و جزئیات بیشتری را به مخاطبان منتقل کنند. اما همین متن چند خطی می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. امروزه کپشن نویسی درست در شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام برای افزایش و افزایش بازدید استوری اهمیت زیادی پیدا کرده است. در واقع صفحات مختلف هر چه بیشتر بتوانند از طریق محتوا با مخاطبان ارتباط برقرار کنند، محبوب تر می شوند و همین باعث می شود بیشتر در معرض توجه کاربران قرار بگیرند. کپشن را باید دقیقا مشابه یک محتوای متنی یا مقاله بدانیم که اغلب با لحن صمیمی و خودمانی نوشته می شود. اگر صفحه ای در اینستاگرام دارید که برای کسب و کاری راه اندازی شده است باید بدانید که چگونگی نوشتن متن برای کپشن استوری و پست شخصیت برند شما را شکل می دهد.

 

اهمیت نوشتن متن یونیک و جذاب

اهمیت نوشتن متن یونیک و جذاب

از جمله اهمیت نوشتن متن برای کپشن استوری و پست برای کپشن های جذاب می توانند درگیری ذهنی بیشتری برای مخاطبان ایجاد کنند. این مسئله برای الگوریتم اینستاگرام بسیار مهم می باشد. به طور کلی تکرار یک مسئله در چند پست موجب می شود که کاربر خسته شود و در نهایت پیج شمارا ترک کند؛ بنابراین تازگی محتوا بسیار حائز اهمیت می باشد. تازگی در کپشن را از دو جهت می توان مورد توجه قرار داد. نکته اول اینکه باید سعی کنید از نوشتن جملات تکراری بپرهیزید. کپشن شما باید به صورتی نوشته شود که در خط به خط آن برای مخاطب اطلاعات مفیدی وجود داشته باشد. مسئله دوم این است که مطالب مطرح شده در در داخل پیج شما باید تازه باشد. برای مثال نباید دو پست پشت  سرهم راجع به یک موضوع صحبت کنید به طوری که کاربر از خواندن آن خسته شود.

پیشنهاد مطالعه : پرطرفدارترین زمینه‌های بلاگری برای کسب درآمد در اینستاگرام

نکات مربوط به تولید محتوا

نکات مربوط به تولید محتوا

  • برای نوشتن متن برای کپشن استوری و پست اینستاگرام اولین قدم شناخت دقیق مخاطب است. قبل از اینکه مخاطب خود را به درستی نشناخته اید، نباید اقدام به نوشتن پست یا کپشن کنید. برای این کار باید تحقیق کنید و شناخت کلی نسبت به سلیقه و نیاز مخاطب پیدا کنید. حتی می توانید در استوری از مخاطبان بپرسید به چه محتوایی علاقه بیشتری دارند. در واقع باید بدانید هدف مخاطب از فالو کردن پیج شما چیست.
  • نکته مهم دیگر این است که شروع محتوایتان را به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن بنویسید. حتما توجه کرده اید که اینستاگرام ابتدا دو جمله اول کپشن را به مخاطب نشان می دهد. در مورد کپشن، اینستاگرام 2200 کاراکتر را مجاز کرده تا هر چه در چنته دارید رو کنید پس روان و جذاب بنویسید و کنجکاوی ایجاد کنید. باید توجه داشته باشید که استفاده از الفاظ مبهم و یا بیان رازآلود مطالب در یک کپشن کار مناسبی نیست.
  • نکته مهم دیگر اینکه اگر قصد دارید در کپشن  یک پست چند مطلب را بررسی کنید بهتر است مطلب را به صورت طبقه بندی شده بنویسید. دقت داشته باشید هرجایی که پیوستگی و ارتباط معنایی مطلب قطع می شود، ادامه مطلب در پاراگراف بعدی ادامه دهید. این مسئله باعث می شود خوانایی مطلب شما بالاتر برود و مخاطب تمرکز بیشتری در حین مطالعه مطالب شما داشته باشد. استفاده از کلمات کلیدی به طور نامحسوس نیز می تواند کمک کند توجه مخاطب به کلمه مورد نظر بیشتر جلب شود.

شما می توانید مقاله معرفی 5 نرم افزار تولید محتوا در اینستاگرام با موبایل را مطالعه کنید.

 

روش های جذاب نوشتن متن برای کپشن استوری و پست

نوشتن متن برای کپشن استوری و پست

این روزها پیج های زیادی وجود دارند که به معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام می پردازند. نباید فراموش کنید که حتی اگر قصد فروش یک مداد را هم دارید، کپشن های غیر حرفه ای می تواند به راحتی مشتری هایتان را بپرانند. یکی از تکنیک های مهم برای رونق کسب و کار، داستان سرایی (Storytelling) در کپشن و نوشتن متن برای کپشن استوری و پست می باشد. این تکنیک می تواند تاثیر زیادی در ذهن مخاطب داشته باشد چرا که کاربران معمولا چشم شان به دیدن کپشن ها ی معمولی عادت کرده است. نکته دیگری که لازم به آن توجه کنید مرتب نویسی کپشن می باشد. مرتب نوشتن باعث می شود که مخاطب کپشن شما را بخواند و به سادگی از کنار آن رد نشود.

 

تاثیر رعایت نکات اینستاگرام در کسب درآمد

نوشتن متن برای کپشن استوری و پست

الگوریتم های اینستاگرام در طی سالیان تغییر کرده است و محدودیت های متفاوتی در مورد کپشن نویسی لحاظ شده است. یکی از محدودیت هایی که در نوشتن متن برای کپشن استوری و پست باید به آن توجه کرد این است که حداکثر 30 هشتگ برای هر پست می توان قرار داد. اما به طور کلی پیشنهاد می شود، حداکثر 7 هشتگ را برای هر یک از پست ها استفاده کنید. نکته مهم دیگر این است که مخاطبان خود را متقاعد کنید تا اعلان های مربوط به پیج شما را فعال کنند در این صورت هنگام انتشار محتوا، اینستاگرام انتشار پست جدید را به آن ها اطلاع می دهد. این کار می تواند تاثیر زیادی در افزایش اعتبار، افزایش بازدید اینستاگرام و در نهایت ورود پست ها به اکسپلور اینستاگرام شود.

 

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم که تمامی نکات مربوط به نوشتن متن برای کپشن استوری و پست را برای شما بیان کنیم. در آخر به شما توصیه می کنیم روی یک اکسل اطلاعاتی مانند زمان درج پست، تعداد لایک ها و کامنت هایی که دریافت کرده اید و انواع بازخورد هایی که از فالوورها داشته اید را ثبت کنید تا بتوانید با بررسی این اطلاعات کیفیت صفحه خود را ارتقا دهید و در نتیجه مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

 

سوالات متداول 

  • نحوه نوشتن متن برای کپشن استوری و پست به چه صورت است؟

نباید فراموش کنید که حتی اگر قصد فروش یک مداد را هم دارید، کپشن های غیر حرفه ای می تواند به راحتی مشتری هایتان را بپرانند. یکی از تکنیک های مهم برای رونق کسب وکار داستان سرایی (Storytelling) در کپشن و نوشتن متن برای کپشن استوری و پست می باشد. این تکنیک می تواند تاثیر زیادی در ذهن مخاطب داشته باشد چرا که کاربران معمولا چشم شان به دیدن کپشن ها ی معمولی عادت کرده است.

  • چگونه با استوری و پست، درآمد بیشتری را از اینستاگرام داشته باشیم؟

با استفاده از پست و استوری در اینستاگرام می توان کاربران بیشتری را به صفحه خود جذب کرد و از این طریق فروش خود را افزایش داد. بنابراین می توان گفته که با این روش کسب سود و درآمد برای اینستاگرام افزایش می یابد.

کافه مجازی

منبع:Hubspot

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای