مهم نیست که تا چه اندازه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید یا چقدر به استفاده از آن ها علاقه دارید، برای زندگی در دنیای امروز، دانستن نحوه کارکرد این شبکه ها امری واجب برای تمامی افراد تلقی می شود. یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی در دنیای امروز اینستاگرام است که افراد زیادی هر روزه از آن استفاده کرده و لحظه های شاد و غمگین خود را به وسیله این شبکه، با دیگران به اشتراک می گذارند. 

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام که هر بلاگری باید بداند!

شاید برای شما نیز این اتفاق پیش آمده باشد که در حین مطالعه کپشن برخی از پست ها، با اصطلاحاتی عجیب مواجه شوید. اصطلاحاتی که هر کدام منظوری خاص را به مخاطب منتقل می کنند و استفادهٔ اشتباه از آن ها، می تواند معنی مطلب را به کلی عوض کرده یا تاثیری متفاوت با انتظار ما، بر روی خوانندگان داشته باشد.

خرید کامنت اینستاگرام
برخی از این اصطلاحات مانند بیو، پروفایل، هشتگ و غیره اصطلاحاتی آسان هستند که تقریبا تمامی افراد، در فهمیدن آن ها موفق بوده و می توانند منظور فرد را به سادگی درک کنند. برخی دیگر از این اصطلاحات، تخصصی تر هستند و شما برای درک صحیح آن ها نیاز به دانستن معانی ضمنی آن ها دارید. در ادامه برخی از مهم ترین اصطلاحات را که دانستن آن ها برای شما ضروری است، مرور کرده و کاربرد های متفاوت هر کدام را بررسی می کنیم.

مهم ترین اصطلاح اینستاگرام | فید (feed)

به اولین صفحه ای که شما هنگام باز کردن اینستاگرام با آن مواجه می شوید، فید می گویند. شما می توانید در این صفحه به مرور جدید ترین پست ها و استوری های پیشنهادی بپردازید.

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام | لایو (live)

امکان استریم کردن و منتشر کردن وقایع به صورت زنده، یکی از بهترین آپشن های اینستاگرام به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از این قابلیت، ویدئو های خود را به صورت زنده به اشتراک گذاشته و همزمان، با مخاطبین خود در تعامل باشید. عموما بلاگرها هنگام استفاده از این قابلیت، به اختصار به آن لایو می گویند.

مهم ترین اصطلاح اینستاگرام | بلاگر (blogger)

تا قبل از فراگیری اینستاگرام، به افرادی که برای خود صفحه وبلاگ اختصاصی داشته و محتویات آن را به صورت مرتب آپدیت می کردند، بلاگر گفته می شد. امروزه و پس از محبوب شدن این برنامه، بلاگر به افرادی گفته می شود که دنبال کننده های زیادی در این شبکه داشته باشد. بلاگرها می توانند در زمینه های مختلف فعالیت کرده و صفحه خود را به صورت منظم، با استفاده از دانش خود آپدیت کنند.

اصطلاحات بلاگری

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام | اینفلوئنسر

عموما به بلاگر های پرطرفدار و تاثیرگذار اینستاگرام، اینفلوئنسر گفته می شود. اینفلوئنسر ها می توانند با تبلیغ یک محصول، میزان فروش آن را به شکل قابل توجهی افزایش دهند.

مهم ترین اصطلاح اینستاگرام | منشن

منشن در زبان انگلیسی به معنای اشاره کردن است. اگر قصد دارید تا به اکانت مشخصی در پست خود اشاره کنید، می توانید با قابلیت منشن کردن آیدی او را در عکس پست شده خود قرار دهید.

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام | دایرکت

زمانی که قصد دارید پیامی خصوصی را برای فردی در اینستاگرام ارسال کنید، باید به دایرکت مراجعه کرده و از این طریق پیام خود را به فرد مورد نظر، برسانید.

اصطلاحات اینستاگرام

مهم ترین اصطلاح اینستاگرام | تگ محصولات

اگر عکسی از محصولی خاص را پست می کنید، می توانید با استفاده از قابلیت تگ محصولات، مشخصات دیگر آن محصول و جزئییاتش را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. تگ محصول صفحه جدیدی را برای مخاطبین باز خواهد کرد.

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام | جئو تگ یا نشانه گذاری جغرافیایی

یکی از بهترین و جدیدترین امکانات اینستاگرام، نشانه گذاری جغرافیایی آن خواهد بود. شما می توانید با استفاده از این ویژگی، برای پست های خود مکانی خاص را مشخص کرده و آن را در بخش بالای صفحه، به نمایش بگذارید.

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام | هایلایت استوری

اگر قصد دارید تا برخی از استوری های خود را به صورت دائمی در صفحه شخصی تان قرار دهید، می توانید با هایلایت کردن آن، استوری را به صورت دائمی برای خود نگهداری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام برای شما توضیح داده شد. همچنین شما می توانید برای افزایش بازدید استوری از طریق سایت کافه مجازی اقدام کنید.

سوالات متداول

  • دانستن اصطلاحات اینستاگرام چه فایده ای دارد؟

اطلاع داشتن درباره این کلمات، علاوه بر آن که کار با اینستاگرام را برای شما راحت تر می کند، باعث می شود تا در جذب مخاطب نیز، موفق تر عمل کنید. زمانی که شما از این اصطلاحات در پست ها و کپشن های خود استفاده کنید، به خوانندگان و دنبال کنندگان خود حس خوبی را القا کرده و می توانید خود را به عنوان چهره ای حرفه ای در این شبکه اجتماعی، به دیگران معرفی کنید.

  • بهترین راه برای یاد گرفتن اصطلاحات اینستاگرام چیست؟

معمولا با مدتی فعالیت در اینستاگرام، شما می توانید برخی از این کلمات را به سادگی یاد گرفته و از آن ها در جای مناسب، استفاده کنید. توجه داشته باشید که داشتن دانش زبان انگلیسی، می تواند به شما در یادگیری هر چه بهتر و سریع تر این کلمات، کمک کند.
اصطلاحات نام برده شده در این مقاله، تنها اصطلاحات موجود در این شبکه اجتماعی نیستند و شما می توانید با خواندن درباره این شبکه و گذراندن زمان در فضای اینستاگرام، به باقی این اصطلاحات نیز مسلط شوید.

  • منشا اصطلاحات اینستاگرام چیست؟

معمولا کلمات و اصطلاحاتی که در اینستاگرام به کار می روند، منشا انگلیسی دارند و کاربران انگلیسی زبان با استفاده زیاد از آن ها، این کلمات را به دیگر نقاط دنیا منتقل می کنند. گاهی ممکن است برخی از اصطلاحات و کلمات، به زبان فارسی یا زبان های دیگر اختراع شوند، اما احتمال بروز این اتفاق، بسیار کمتر است.