در سال 2018 اینستاگرام قابلیت افزودن موسیقی به استوری اینستاگرام را در اختیار کاربران خود قرار داد. بسیاری از کاربران می توانستند یک موسیقی مرتبط به استوری خود اضافه کنند، اما تعدادی از کاربران نمی توانستند از این قابلیت استفاده نمایند. بنابراین همواره با ارور Instagram Music Isn’t Available In your region مواجه می شوند. برچسب موسیقی از آپشن های نسخه 51 اینستاگرام می باشد که فقط کشور های منتخب قابلیت استفاده از آن را دارند و مشکل عدم نمایش موزیک در استوری برای سایر کاربران وجود دارد. برای تولید محتوای جذاب باید از تمام قابلیت های اینستاگرام استفاده کنید و یکی از بهترین قابلیت ها برای افزایش فروش، خرید ویو استوری و بازدید در اینستاگرام اضافه کردن موسیقی در محتوا های ویدیویی است.

قابلیت استفاده از موزیک استوری اینستاگرام

مطمئناً آپشن موزیک در اینستاگرام توجه شما را به خود جلب کرده است و متوجه وجود موسیقی در استوری کاربران دیگر شده اید. ممکن است این آپشن برای شما فعال نباشد و زمانی که استوری کاربران خارجی را باز می کنید نتوانید موسیقی استوری آن ها را گوش دهید که رفع مشکل عدم نمایش موزیک در استوری بسیار اهمیت دارد.

قابلیت استفاده از موزیک استوری اینستاگرام

مهم ترین دلیل این مشکل این است که این قابلیت فقط در کشور های بخصوصی مانند استرالیا، سوئد، انگلیس، آمریکا، آلمان، فرانسه و نیوزیلند فعال است. بنابراین کاربران ایرانی در منطقه آپدیت این نوع قابلیت قرار نگرفته اند.

دانلود اینستاگرام با قابلیت موزیک در استوری

با استفاده از ترفندهای مختلف می توانید در استوری های اینستاگرام موسیقی مورد علاقه خود را اضافه کنید. یکی از ترفندهای رفع مشکل عدم نمایش موزیک در استوری آپدیت اینستاگرام یا دانلود اینستاگرام به روز شده می باشد. برای اینکه بتوانید از آخرین تغییرات اینستاگرام استفاده کنید باید آخرین نسخه موجود در گوگل پلی را دانلود نمایید. بنابراین اولین راهکار برای استفاده از قابلیت موزیک در اینستاگرام آپدیت دانلود نسخه جدید اینستاگرام است.

استفاده از استیکر و نمایش موزیک در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید از استیکر موزیک اینستا استفاده کنید و مشکل عدم نمایش موزیک در استوری را رفع کنید، باید به قسمت استوری اینستاگرام مراجعه کرده و از گالری ویدیو یا عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس علامت استیکری که درباره صفحه اینستاگرام قرار داده شده را لمس کنید.

استیکر موزیک را از بین استیکر های ارائه شده انتخاب کنید و از قسمت جستجوی موزیک آهنگ مورد نظر خود را بر گزینید. می توانید آهنگ انتخابی را تنظیم کنید برای این کار باید به بخش انتهایی مراجعه نمایید. چند مورد دیگر هم در تنظیمات آهنگ وجود دارد که یک بخش مربوط به فونت متن آهنگ و یک مورد دیگر مربوط به کاور آهنگ می باشد.

استفاده از استیکر و نمایش موزیک در اینستاگرام

برای استفاده از استیکر موزیک در اینستاگرام روش های مختلفی وجود دارد. با ضربه زدن بر روی استیکر اینستاگرام گزینه های مختلف به شما نمایش داده می شود که شامل متن ترانه، جلد آلبوم مربع شکل، یک تصویر کوچک از جلد آلبوم می باشد. اگر می خواهید موزیک به عنوان پس زمینه تصویر قرار دهید باید از برچسب کوچک استفاده کنید اما اگر قصد اشتراک گذاری موزیک را دارید باید از جلد آلبوم بزرگ استفاده نمایید.

اشتراک موزیک در استوری اینستاگرام

برای این که بتوانید موسیقی استوری اینستاگرام اشتراک گذاری کنید یک استوری جدیدی ایجاد کنید و به استوری فیلم یا عکس اضافه نمایید. در بالا سمت راست صفحه اینستاگرام نماد برچسب وجود دارد که باید برچسب موزیک را انتخاب کنید. قسمتی از آهنگ که برای شما جذاب تر است را به اندازه 15 ثانیه برش دهید و بر روی Done ضربه بزنید.

 

بررسی مشکل عدم نمایش موزیک در استوری

سه دلیل برای عدم وجود آیکون موزیک در استوری اینستاگرام و مشکل عدم نمایش موزیک در استوری وجود دارد که در ادامه به بررسی هریک از آن ها می پردازیم.

بررسی مشکل عدم نمایش موزیک در استوری

  • یکی از دلیل این موضوع ضعیف بودن سرعت اینترنت است. اگر سرعت اینترنت شما ضعیف باشد دائما قطع و وصل می شود و اینستاگرام نمی تواند آیکون موزیک را به شما نمایش دهد.
  • برای نمایش آیکون موزیک باید به یک اینترنت پر سرعت و قوی متصل شوید تا آیکون اینستاگرام نمایش داده شود. دومین دلیل می تواند آپدیت نبودن اینستاگرام باشد‌. در صورتی که از آخرین نسخه ارائه شده توسط شرکت اینستاگرام استفاده نکنید نمی توانید از قابلیت اشتراک گذاری موزیک در اینستا استفاده کنید. در نتیجه برای این که این مشکل را حل کنید باید اقدام به آپدیت اینستا کنید. اگر از ابزار های تغییر آی پی استفاده کرده اید اما استیکر موزیک برای شما نمایش داده نشد باید به سراغ Log Out کردن اینستاگرام بروید. یک بار از اکانت اینستاگرام خود خارج شوید و مجدد وارد آن شوید. به یاد داشته باشید حتما پسوورد و یوزرنیم خود را به خاطر داشته باشید.
  • از راه حل های دیگر Uninstall کردن اینستاگرام است. با این کار حافظه پنهان اینستاگرام پاک شده و مجدد تنظیم می شود، بنابراین تغییرات جدیدی می توان در آن مشاهده کرد‌‌. اینستاگرام به دلیل قانون کپی رایت آهنگ این قابلیت را برای اکانت های بیزینسی غیر فعال کرده است و با اکانت بیزینسی به کارت اکانت شخصی می توانید این قابلیت را در اینستاگرام خود فعال کنید.

موسیقی اینستاگرام در منطقه شما در دسترس نیست!

از جمله مشکل عدم نمایش موزیک در استوری در دسترس نبودن آیکون این قابلیت در موقعیت مکانی شما می تواند دلیل سوم باشد. برای حل این مشکل باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کنید. باید آی پی را بر روی کشور های منتخب اینستاگرام تنظیم کنید تا به راحتی قابلیت موزیک در اینستاگرام برای شما فعال شود. برای این که بتوانید از استیکر موزیک استفاده کنید باید یک بار اپلیکیشن اینستاگرام را حذف کنید و بعد از حذف کردن اینستاگرام باید VPN را نصب کنید و آن را روشن نمایید.

موسیقی اینستاگرام در منطقه شما در دسترس نیست!

سپس بعد از راه اندازی VPN به گوگل استور با گوگل پلی بروید و مجدد برنامه اینستاگرام را نصب کنید. بعد ازطی شدن مراحل نصب باید VPN روشن باشد و اینستاگرام را راه اندازی کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. با این کار موقعیت مکانی شما از روی آب آن به کشور های منتخب اینستاگرام تغییر می کند. البته باید هر روز به یک سرور وصل باشید سرور را تغییر ندهید تا بتوانید از قابلیت استیکر اینستاگرام استفاده کنید.

جمع بندی

اینستاگرام هر چند وقت یک بار آپشن هایی به برنامه اضافه می کند تا افراد بتوانند امکانات بیشتری داشته باشند. یکی از جالب ترین و بهترین قابلیت های اینستاگرام استیکر موزیک است. از آنجایی که اینستاگرام یک برنامه خارجی است امکان دارد ایرانیان نتوانند از قابلیت های آن استفاده کنند. با این حال در این مقاله راه های مختلفی رفع مشکل عدم نمایش موزیک در استوری پیشنهاد شده است

سوالات متداول مشکل عدم نمایش موزیک در استوری

  • مشکل عدم نمایش موزیک در استوری چیست؟

در برخی از مواقع استفاده از آپشن موزیک در استوری امکان پذیر نمی باشد. بنابراین این مورد مشکلی می شود که باید بتوان آن را حل نمود.

  • راه های رفع مشکل عدم نمایش موزیک در استوری به چه صورت است؟

برای نمایش آیکون موزیک باید به یک اینترنت پر سرعت و قوی متصل شوید تا آیکون اینستاگرام نمایش داده شود. دومین دلیل می تواند آپدیت نبودن اینستاگرام باشد‌. در صورتی که از آخرین نسخه ارائه شده توسط شرکت اینستاگرام استفاده نکنید نمی توانید از قابلیت اشتراک گذاری موزیک در اینستا استفاده کنید. در نتیجه برای این که این مشکل را حل کنید باید اقدام به آپدیت اینستا کنید.

خرید لایک اینستاگرام