یکی از چالش‌هایی که امروزه اکثر ادمین‌های اینستاگرامی با آن رو به رو هستند، افزایش فالوور اینستاگرام به روش طبیعی است. راه‌های زیادی برای افزایش این فاکتور وجود دارد. یکی از این راه‌ها در کنار خرید فالوور ریشه در فعالیت شما در پیجتان دارد. شما با ساخت یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای می‌توانید در کنار افزایش فالوور، فروشتان را نیز افزایش دهید. امروز در این مقاله در کنار شما هستیم تا به شما بگوییم که چگونه یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در اینستاگرام بسازیم. شما پس از مطالعه‌ی این مقاله و به کارگیری موارد مندرج در آن می‌توانید همانند حرفه‌ای‌ها برای خود یک پیج با پروفایل جذاب ایجاد کنید.

چگونه یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در اینستاگرام بسازیم؟

برای آن که بدانیم چگونه یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در اینستاگرام بسازیم، ابتدا باید با بخش‌ها و موارد مهم که در ساخت پروفایل نقش دارند آشنا شویم. از نظر فنی در اینستاگرام بخش‌های مختلفی را میتوان به عنوان پروفایل در نظر گرفت. از بالای صفحه که عکس پروفایل و سپس نام اکانت مشخص می‌شود را جز پروفایل در نظر میگیریم. کمی پایین‌تر بیوگرافی وجود دارد که نقش بسزایی در افزایش فروش برای پیج‌های فروشگاهی دارد. و در نهایت پایینی‌ترین بخش پروفایل، همان بخش پست‌ها و ریلز‌هاست که این بخش نیز میتواند جذب شما را چند برابر کند. اکنون ما به سراغ هرکدام از این موارد رفته‌ایم. پس با ما همراه باشید.

نحوه ساخت پروفایل جذاب
با ساخت پروفایل های جذاب در شبکه های اجتماعی بیشتر دیده شوید

 انتخاب یوزنیم جذاب

نام کاربری اولین  و یکی از مهمترین ارکان برای ساخت پروفایل اینستاگرام است. همانطور که می‌دانید افراد مختلف با تایپ یوزنیم و جستجوی این فاکتور به پیج شما دسترسی پیدا می‌کنند. انتخاب یوزنیم‌های سخت و بی معنی باعث می‌شود تا کاربران به سختی پیج شما را پیدا کند. ضمن اینکه درحال حاضر یوزنیم، همانند خط موبایل از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پیشنهاد می‌شود تا آن را هرگز عوض نکنید. اما اگر در حال حاضر سرمایه گذاری روی یوزنیم انجام نداده‌اید و یا آن را برای افراد زیادی نفرستادید، پیشنهاد می‌کنم تا آن را عوض کنید. بطور کلی، یوزنیم اینستاگرام باید تا جای ممکن کوتاه بوده و در ساخت آن از کلمات معنی دار استفاده کنید. اگر نام کاربری مورد نظر شما پر بود، میتوانید از _ یا . و یا اعداد در انتهای این فاکتور استفاده کنید.

عکس پروفایل خوبی انتخاب کنید

همین الان دست به کار شوید و پیج یکی از دوستانتان را در اینستاگرام جستجو کنید. چگونه این شخص را از بین افراد دیگر تفکیک می‌کنید. قطعا با عکس پروفایل. تصویر یا عکس پروفایل نقش بسیار مهمی در ساخت یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در اینستاگرام دارد. این فاکتور در گام اول کسب و کار شما را به مشتریان معرفی می‌کند و در گام بعدی نیز جذب پیجتان را بالا می‌برد. برای مثال اگر پیج فروش روسری دارید، تنها کافیست تا تصویری بسیار زیبا از روسری را به عنوان تصویر پروفایل قرار دهید.

خدمات اینستاگرام
با کافه مجازی در اینستاگرام انفجاری رشد کن!

از نظر فنی و منطقی برای ساخت یک تصویر پروفایل جذاب و حرفه‌ای برای پیج اینستاگرام باید ابتدا کیفیت تصویر پروفایل شما کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. هرگز از تصاویر پروفایل با کیفیت پایین و کوچک استفاده نکنید چون میتواند حتی تاثیر منفی بر پیج شما بگذارد. در گام بعدی تصویر پروفایل باید با کسب و کار شما هماهنگ و مرتبط باشد. یعنی اگر پیج فروش گوشی موبایل دارید، نباید از تصویر خودتان برای پیج استفاده کنید. مشتریان قرار است تلفن همراه خریداری کنند. پس قطعا با سرچ عبارت موبایل، پیج شما را نتخاب نخواهند کرد. ضمن اینکه فروش شما نیز به شدت افت می‌کند. عکس پروفایل همانند تابلو پیج شماست. پس آن را مرتبط و زیبا طراحی کنید.

نام زیبایی را در پیج قرار دهید

در اینستاگرام از نام کاربری برای یافتن پیج شما استفاده می‌شود. نام کاربری باید یکتا و کوتاه باشد. اما در انتخاب نام دست شما بسیار باز است. به همین دلیل ما همیشه توصیه می‌کنیم که در ابتدای نام، نام برندتان را قرار دهید و سپس در دو یا سه کلمه، حوزه فعالیت خود را بنویسید. برای مثال اگر شما مالک یک پیج فروش قاب گوشی هستید، میتوانید عبارت زیر را در قسنت نام قرار دهید. ” یاسین – اارائه دهنده قاب گوشی ” این فرمول میتواند در جذب فالوور نیز به شما کمک بسیار زیادی کند.

چگونه یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در اینستاگرام بسازیم
چگونه یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در اینستاگرام بسازیم

بیوگرافی خوبی داشته باشید

چگونه یک پروفایل حرفه‌ای و جذاب در اینستاگرام بسازیم؟ بخش دیگری که باید به آنم توجه کنید، بیوگرافی است. در واقع این بخش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در اینستاگرام افراد مختلف برای آشنایی با پیج و زمینه فعالیتی شما، بیوگرافی را مطالعه می‌ند. به همین دلیل شما باید همواره بیوگرافی بسیار خوبی را برای پیجتان بنویسید. بطور کلی بیوگرافی باید در گام اول کوتاه بوده و ب شکلی باشد تا کاربر بتواند در کوتاه‌ترین زمان با کسب و کار شما آشنا شود. اگر آدرس فیزیکی دارید، حتما آن را در بخش بیوگرافی وارد کنید. معمولا برای نوشتن متن بیوگرافی، به دو تا سه خط متن نیاز دارید.

پست‌های هماهنگ و متحد تولید کنید

یکی دیگر از بخش‌های مهم که به سوال چگونه یک پروفایل حرفه‌ای و جذاب در اینستاگرام بسازیم پاسخ می‌دهد، پست‌های متحد در پیج شماست. موردی را مشاهده کرده‌ایم که پیج فروش سنگ‌های ساختمانی، اقدام به معرفی فیلم و سریال، لا به لای محتوای پست کرده بود. شما مدیر پیج هستید اما این دلیل نمی‌شود که بخواهید هر محتوایی را در پیجتان آپلود کنید. محتوای پیج شما باید با زمینه کاریتان هماهنگ باشد. حتی برای زیبایی بیشتر سعی کنید تا برای هر پست تامبنیل جداگانه طراحی کنید. سپس تامبنیل‌ها را به شکل متحد و الشکل بر روی پست‌های خود قرار دهید تا جلوه بسیار زیبایی به پیج شما ببخشد. سعی کنید تا هرگز از ریتم خارج نشوید.

سخن پایانی

یکی از سوالات پر تکرار در بین کاربران این است که چگونه یک پروفایل حرفه‌ای و جذاب در اینستاگرام بسازیم. برای پاسخ به این سوال و ساخت پروفایل حرفه‌ای باید کارهای بسیار زیادی انجام دهید و به موارد زیادی نیز توجه کنید. مواردی مثل انتخاب یوزنیم، انتخاب نام، تصویر پروفایل، بیوگرافی و از همه مهمتر پیج‌ها. شما باید کاری کنید تا افراد بتوانند به راحتی ماهیت و کارکرد پیج شما را شناسایی کنند. ما امروز در این مقاله از سایت کافه مجازی سعی کردیم تا شما با این نکات ارزشمند در مورد ساخت پروفایل حرفه‌ای آشنا کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.