ویدیوهای چالشی از جذابیت های جدید شبکه های اجتماعی ازجمله اینستاگرام به شمار می روند. این ویدیوها بسیار سرگرم کننده و مفرح هستند. علاوه بر این، ویدیوهای چالشی اینستاگرام به منظور افزایش فالوور نیز استفاده می شوند. به عبارت دیگر، جذب فالوور با چالش اینستاگرامی یکی از روش های جدید دیده شدن به حساب می آید. اگر همچنان در مورد تاثیر این ویدیوها بر افزایش و خرید فالوور بدون ریزش مردد هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.

چالش اینستاگرام چیست؟

چالش های اینستاگرام، برگزاری نوعی رقابت در میان کاربران این شبکه اجتماعی به منظور مشارکت کامل مخاطبان است. به منظور حضور در این چالش ها، شرکت کنندگان باید عکس یا ویدیویی با هشتگ مشخصی در حساب کاربری خود منتشر کنند. همچنین، باید در بخش کپشن عکس از دنبال کنندگان خود بخواهند تا در این چالش شرکت کنند. علاوه بر این، برگزارکننده چالش می تواند از شرکت کنندگان بخواهد تا او را در اینستاگرام دنبال کنند.

به منظور جذب مخاطب بیشتر و هیجان انگیزتر کردن چالش، می توان یک فرد را به عنوان برنده انتخاب کرد. به منظور انتخاب هدیه برنده چالش باید از ایده های خلاقانه مختلف استفاده کرد. به این نکته توجه داشته باشید که خلاقیت باعث جذاب تر شدن چالش های اینستاگرامی می شود. اگر قصد هدیه دادن به برنده چالش را دارید، حتماً در مورد جزئیات آن با کاربران صحبت کنید.

چالش اینستاگرام

چالش های اینستاگرامی بعد از راه اندازی چالش سطل آب یخ به منظور آگاهی رسانی بیماری ALS در سطح جهان محبوب شدند. چالش سطل آب یخ در فیسبوک و توئیتر ترند شد و درآمد حاصل از آن 220 میلیون دلار بود. پس از آن، جذب فالوور با چالش اینستاگرامی به یک روش کارآمد برای دیده شدن تبدیل شد. 

ویدیوهای چالشی اینستاگرام در دوران همه گیری ویروس کرونا بسیار محبوب تر شدند. این ویدیوها بهترین روش برای مشغول نگه داشتن خود در زمان قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی محسوب می شدند. 

چالش اینستاگرامی برای افزایش فالوور

اکثر چالش های اینستاگرامی جهت سرگرمی راه اندازی می شوند. با این وجود، اهداف دیگری نیز برای برگزاری این چالش ها وجود دارند، ازجمله افزایش تعداد فالوورها. با این وجود، نمی توان انتظار داشت که همه چالش های اینستاگرامی باعث افزایش فالوور شوند. تنها چالش هایی باعث دیده شدن یک کسب و کار می شوند که به صورت حرفه ای و خلاقانه طراحی و اجرا شوند.

چالش اینستاگرامی برای افزایش فالوور

 

معرفی روش هایی برای جذب فالوور با چالش اینستاگرامی

اگر قصد راه اندازی یک چالش تاثیرگذار در اینستاگرام را در کنار خرید ویو استوری دارید، حتماً فرآیند گام به گام زیر را دنبال کنید:

 • هدف خود از راه اندازی چالش اینستاگرامی را مشخص کنید. چالش اینستاگرام می تواند یک یا چند هدف داشته باشد. برخی از مهم ترین اهداف ویدیوهای چالشی عبارتند از فروش، تعداد دفعات دیده شدن، فالوور.
 • چالش را سرگرم کننده و جذاب طراحی کنید. برگزارکننده چالش باید عکس یا ویدیویی از خود در حال انجام آن منتشر کند. در هنگام طراحی چالش باید به هدف، علایق فالوورها و نحوه گنجاندن محصول یا برند در آن فکر کنید.
 • شرایط شرکت در چالش را مشخص کنید. انتشار عکس و هشتگ گذاری باید در همه چالش ها رعایت شوند. سومین شرط برای شرکت در چالش ها، تگ کردن دوستان و درخواست از آن ها برای شرکت در چالش مورد نظر خواهد بود.
 • هدیه ای برای برنده چالش در نظر بگیرید. این کار نه تنها شرکت کنندگان بیشتری را جذب می کند بلکه باعث می شود تا آن ها سخت تر تلاش کنند. انتخاب هدیه بسیار مهم است. همیشه گوشی موبایل یا تبلت به عنوان بهترین هدیه چالش های اینستاگرامی شناخته نمی شوند. این هدیه ها، مخاطبان نادرستی را به صفحه اینستاگرام جذب می کنند در حالی که هدف اصلی از راه اندازی چالش، معرفی محصول برند بوده است.
 • هشتگ بسازید. هر چالش اینستاگرامی به هشتگ نیاز دارد. هشتگ، دنبال کردن تمام شرکت کنندگان در چالش را آسان تر می کند.

با دنبال کردن مراحل بالا، می توانید چالش اینستاگرام خود را برای جذب فالوور با چالش اینستاگرامی راه اندازی کنید.

چالش اول | چالش سوال و جواب برای استوری

چالش سوال و جواب برای استوری از متداول ترین چالش های اینستاگرامی به شمار می رود. این چالش ها با گذاشتن کوئسشن باکس برگزار می شوند. سه نمونه از محبوب ترین سوالات این چالش به شرح زیر هستند:

 • سوالات شخصی
 • اسکرین شات
 • سوالات حرفه ای

این چالش معمولاً مورد علافه بلاگرها و اینفلوئنسرها قرار می گیرد.

چالش سوال و جواب برای استوری

چالش دوم | چالش معما برای اینستا با جواب

بسیاری از پیچ ها، چالش های محبوبی را با هدف جذب فالوور با چالش اینستاگرامی و استوری کردن یک سوال یا معما راه اندازی می کنند. چالش معما برای اینستا معمولاً با دادن جایزه به کسی که پاسخ درست داده باشد، همراه است. جایزه باعث افزایش رقابت میان شرکت کنندگان می شود. معمولاً برای پاسخ دادن به چالش معما، محدوده زمانی یک روزه مشخص می شود.

چالش سوم | استفاده از چالش ترند اینستا

تهیه ویدیو برای یک آهنگ ترند شده در اینستاگرام یا تیک تاک نیز بسیار متداول است. شرکت کنندگان می توانند بر اساس سلیقه و خلاقیت خود در این چالش شرکت کنند. فراگیری چالش ترند اینستا به دلیل ارتباط با موسیقی بیشتر از سایر چالش های اینستاگرامی خواهد بود.

سخن پایانی

شما می توانید از خلاقیت خود برای راه اندازی چالش های اینستاگرامی مختلف استفاده کنید. این چالش ها می توانند به افزایش شهرت یک کسب و کار کمک کنند. علاوه بر این، جذب فالوور با چالش اینستاگرامی در سال اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. آیا تاکنون در یک چالش اینستاگرامی شرکت کرده اید؟ لطفاً تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول راه اندازی چالش اینستاگرامی

 • چالش اینستاگرامی چیست؟

 چالش اینستاگرامی نوعی رقابت است که در میان کاربران اینستاگرام به منظور دستیابی به یک هدف مشخص برگزار می شود. شرایط شرکت در هر چالش یا دیگری تفاوت دارد.

 • جذب فالوور با چالش اینستاگرامی به چه صورت است؟

چالش های اینستاگرامی به دلایل مختلفی همانند جذب فالوور با چالش اینستاگرامی راه اندازی می شوند. برخی از آن ها به منظور افزایش فالوور برگزار می شوند و در حالی که هدف اصلی از راه اندازی برخی دیگر تنها سرگرمی و آگاهی رسانی است.

 • چگونه می توان چالش های اینستاگرامی را پیدا کرد؟

صرفاً با جستجوی نام چالش اینستاگرامی مورد نظر می توان به عکس ها و ویدیوهای مرتبط با آن دست یافت. در واقع، استفاده از هشتگ در چالش های اینستاگرامی باعث سهولت یافتن عکس ها و ویدیوهای مرتبط با آن می شود.

خرید لایک اینستاگرام