آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام

درست کردن تقویم محتوایی در اینستاگرام

تقویم محتوایی به مجموعه‌ای از چند کار گفته می‌شود که در زمان مشخص همراه با تاریخ و زمان اجرا به فعالیت‌هایی که تیم محتوا انجام می‌دهند نظم می‌بخشد. اگر با آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام آشنا باشید به‌صورت دقیق باعث می‌شود زمان شما از بین نرود و انرژی تیم شما کاهش پیدا نکند. در نتیجه در زمان، صرفه‌جویی می‌شود و تمرکز شما بر روی تمام فعالیت‌ها چندین برابر خواهد شد. با انجام یک فعالیت که برای ما مشخص ‌شده است یک ‌زمان در روز طول خواهد کشید. در نتیجه با تعیین کردن یک‌ زمان در روز و انجام فعالیت‌ها، محتواهای خود را به‌صورت درست و بدون تاخیر تحویل دهید.

 شما می‌توانید با آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام افزایش بهره‌وری خود را بالا ببرید. داشتن یک تقویم محتوایی سبب می‌شود شما قبل از شروع مناسبت‌ها برای ایجاد یک محتوا جدید آماده ‌باشید و با استفاده از داشتن یک تصویر کلی از زمان حال و آینده می‌توانید بهترین محتواها را در زمان مناسبت‌های خاص اجرا کنید و مشتریان خود تحویل دهید. برای اشخاصی که در کسب‌وکارهای تیمی فعالیت می‌کنند داشتن یک تقویم محتوایی در اینستاگرام بسیار مهم و ضروری است زیرا تمام اعضا تیم را با یکدیگر هماهنگ می‌کند و باعث می‌شود از اینکه سردرگم باشند نجات یابند.

آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا محتواهای تکراری تولید نکنید. همچنین باعث می‌شود محتواها دسته‌بندی شوند و شما بدانید کدام محتوا انتشار پیدا کرده است و کدام محتوا به سرانجام و تولید نرسیده است. تقویم‌های محتوایی شامل قسمت‌های مختلفی می‌باشند. برای نمونه می‌توان به موضوع یا عنوان تیم یا شخص تولیدکننده محتوا، نوع محتوا و زمان انتشار محتوا اشاره کرد.

تقویم در کنار ساعت

 

تقویم محتوایی چیست؟

با داشتن یک برنامه مشخص در روز سبب می‌شود تمام‌کارهای روزانه شما انسجام داشته باشند و انتشار دادن محتواها چه آموزشی و چه تبلیغ سبب می‌شود، فعالیت شما در راستای نظم قرار بگیرد و کمک شایانی به برند سازی و درآمدزایی شما خواهد کرد. اگر دقت کرده باشید در هر شرکت و کسب‌وکاری که به‌صورت تیمی فعالیت می‌کنند مهم‌ترین بخش کار یا فعالیت برنامه ریزی و زمان سنجی دقیق است. در شبکه‌های مجازی نیز می‌تواند این چنین باشد. بهتر است بدانید تقویم محتوایی نوعی تقویم است که باعث می‌شود شما در اجرا جزئیات و انتشار محتواهایی که تولید کرده‌اید برنامه‌ای دقیق در اختیار بگیرید و به‌عنوان یک نقشه راه به شما کمک می‌کند تا به گنجینه و هدف مورد نظر خود برسید. علاوه بر این، ‌یک تقویم محتوایی به شما کمک خواهد کرد تا در زمان‌های مختلف و تاریخ‌های متفاوت محتواهای شما چه خواهد بود و بهتر است در چه موردی در این زمان خاص، محتوا تولید شود.

همچنین داشتن یک تقویم محتوایی سبب می‌شود تمام‌کارهای روزانه شما نظم لازم را داشته باشند و در یک‌زمان خاص نشان داده شوند و باید چه نوع محتوایی را انتشار دهید. هدف از آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام بررسی وضعیت محتواهای انجام‌شده است و مشخص می‌کند که در این تقویم، کدام ستون را به موضوع محتوا و بررسی آن اختصاص دهید. بر اساس نیازی که دارید می‌توانید کلمات، موضوعات، زمان و انجام محتوا برای یک مشتری، اولویت‌های خود را در این تقویم یادداشت کنید تا بتوانید هماهنگی خود را با تولید محتوا در روزهای خاص و عادی بیشتر نمایید. در این تقویم محتوایی می‌توانید بنویسید هدف از تولید این محتوا چیست و چگونه به بازدهی بیشتر دست پیدا کنم.

اهمیت داشتن و تدوین تقویم محتوایی

داشتند یک تقویم محتوایی باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود. به‌گونه‌ای که داشتن یک تقویم محتوایی و مشخص کردن هر چیز مثل زمان تحویل محتوا یا موضوع آن مانع از بین رفتن وقت در روز می‌شود و به تیم و گروه شما کمک می‌کند تا با تمرکز بیشتری به تولید محتوا بپردازید. با داشتن یک تقویم محتوایی می‌توانید بهره‌وری خود را بالا ببرید و مشخص کردن همه‌چیز به‌صورت دقیق و جزئی سبب می‌شود تا با تعیین یک‌زمان مشخص در هر محتوا و زمان‌بندی در ذهنتان تمام‌کارها در همان تایم معلوم تولید شوند و به مشتری یا پیچ تحویل داده شوند.

 استفاده از یک تقویم محتوا سبب می‌شود تا از آینده و حال، یک تصویر کلی داشته باشید و برای مناسبت‌های خاص برنامه‌ریزی کنید. زیرا مناسبت‌های خاص نیازمند تولید محتواهای خاص می‌باشند تا بازدهی بالاتری نیز داشته باشند. با داشتن یک ایده مناسب می‌توانید یک محتوای خوب در هرکدام از مناسبت‌های خاص تولید نمایید. برای اینکه بتوانید به‌صورت تیمی به فعالیت بپردازید و همکاری تیمی موفقی داشته باشید آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام بسیار ضروری و دارای اهمیت می‌باشد. یکی دیگر از اهمیت‌های تقویم محتوایی این است که از متن‌ها و محتواهای تکراری جلوگیری می‌کند و به ما نشان می‌دهد چه محتوایی در چه زمانی تولید و منتشرشده است. با این تقویم محتوایی هیچ‌کدام از محتواها از یاد شما نخواهند رفت و از نوشتن و تولید محتواهای تکراری نیز جلوگیری خواهد شد.

نکات مهم و راهنمایی برای ساخت یک تقویم محتوایی مناسب

در آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام باید توجه کنید که برای داشتن یک تقویم محتوایی خوب و مناسب در اولین مرحله، باید اهدافی را که در یک ماه برای خود دارید مشخص نمایید و سپس برای خود یک برنامه واحد بسازید تا نصف راه ساخت تقویم محتوایی را پشت سر گذاشته باشید. هدفی که در میان تمام گروه مشترک می‌باشد، انتشار و ساختن محتوا در یک‌زمان معین و قبل از انتشار محتوای ساخته ‌شده باشد، ساختن زود هنگام محتوای درخواست شده سبب رشد کسب‌وکار آنلاین ما خواهد شد.

اهمیت تولید محتوا با سود بالا

اگر اهداف مشخص‌شده در راستای اهداف تجاری ما باشند می‌توانیم محتواهایی با سوددهی بالا تولید نماییم. اهدافی که بیان می‌شود برای تولید محتوا و آنچه در ذهن شما است باید کاملاً واضح و مشخص باشد و برای اجرای آن باید برنامه دقیقی داشته باشید. البته برای داشتن محتوایی خوب و مناسب برای بازدهی بالا اهداف کوتاه‌مدتی نیز وجود دارد که باید آن‌ها را نیز انجام دهید تا بتوانید یک محتوای مناسب را بسازید. برای نمونه می‌توانیم محتوایی را که در حال تولید آن هستید اشاره ‌کنیم. محتواهایی که تولید می‌شود در چه زمانی و چقدر است و باید محتوا حول محور چه موضوعاتی ساخته یا نوشته شود. فالورهایی که هدفمند هستند نیز، در بالا بردن بازدهی پیچ و کسب‌وکار می‌توانند بسیار کمک کنند و کارساز باشند زیرا هدف بعضی از صفحاتی که تنها محتوا تولید می‌کنند داشتن فالوور هدفمند است تا بتوانند آن‌ها را تبدیل به مشتری کنند.

شما با استفاده از یک تقویم محتوایی می‌توانید مشخص نمایید در یک ماه با جذب هزار فالوور هدفمند، محتوایی تولید کنید که در محور بازدهی و جذب فالوور باشد. یکی دیگر از اهداف کوتاه‌مدت از آموزش ساخت  تقویم محتوایی در اینستاگرام مربوط به بازدید از پیچ است و با استفاده از این تقویم، می‌توانید مشخص کنید در ماه فالوور خود را به چه مقدار برسانید تا کیفیت کار و محتوای خود را افزایش دهید. این هدف می‌تواند برای پیج‌های تازه تاسیس که به تولید محتوا می‌پردازند نیز، کارایی داشته باشد.

ساخت تقویم محتوایی برای اینستاگرام

 

بیشتر بخوانید: وایرال شدن در اینستاگرام چگونه اتفاق می افتد؟

 

مشارکت کاربران

در بعضی از پیج‌های اینستاگرامی که تولید محتوا انجام می‌دهند مشاهده‌ شده است که اگرچه تعداد فالوور بالایی دارند اما میزان تعامل افراد در این پیج‌ها بسیار پایین است. در وجود مشاهده چنین حالتی باید به هدف‌گذاری بپردازید و با تولید محتوای جدید و جذاب بتوانید تعامل افراد پیچ خود را به میزان مناسب ارتقا دهید.

بالا بردن فروش محصول با ارائه دادن خدمات

یکی از اهداف بلند یا کوتاه‌مدتی که می‌توانند میزان تعامل افراد را در پیج شما بالا ببرند افزایش فروش و ارائه خدمات به مخاطبان است که اگر شما یک صفحه با سابقه بلندمدت دارید باید سابقه فروش خود را بالاتر ببرید و برای خود مشخص نمایید که با تولید محتوا از یک پست صد مشتری برای خرید جذب نمایید. شما می‌توانید با انجام برنامه‌ریزی برای اهدافی که دارید آن اهداف را در تقویم محتوایی خود ثبت کنید. این کار باعث می‌شود معیارهای موفقیت شما بیشتر از قبل شده و بررسی معیارهای موفقیت راحت‌تر و آسان‌تر شود. با توجه به این موارد، آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

تصمیم‌گیری برای محتوا

با داشتن یک تقویم محتوایی مطلوب می‌توانید نقشه راه خود را برای رسیدن به موفقیت رسم نمایید. داشتن تقویم محتوایی روشی است که باعث می‌شود محتواهای تولید شده برای شما حکم برندسازی را داشته باشد و در نتیجه فروش محصول بیشتر شود. بهتر است بدانید شما همیشه احتیاج به یک محتوایی دارید که جدید و به‌روز شده باشد. همیشه سعی کنید فهرستی از محتواهایی که مربوط به شغل و حرفه شما است را یادداشت نمایید.

نمونه تقویم محتوایی

دسته‌بندی یک محتوا در اینستاگرام

برای پیج تازه تاسیس خود و برای تولید محتوا برای ایجاد کسب‌وکار در اینستاگرام بهتر است از پست‌های وبلاگ و پست‌های آموزشی استفاده نمایید. به تبلیغ محصولات و کسب‌وکارتان بپردازید، داشتن انگیزه برای پیشرفت پیج شما بسیار مهم است زیرا با تلاش می‌توانید به بهترین نحو پیج خود را برای کسب‌وکار اینترنتی رشد دهید. هرگز مناسبات و روزهای خاص تقویم را فراموش نکنید زیرا در این روزها بازیدهای شما از تولید محتوایی که انجام داده‌اید افزایش خواهد یافت و محتوایی که از طرف کاربران دیده می‌شود باید جذاب و مورد پسند باشد و بتواند این افراد را به خرید محصول ترغیب نماید.

 بهتر است در اوایل کار خود رویدادها و مناسبت‌های خاص را به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری به پیج شما جذب شوند. با استفاده از این دسته‌بندی که به آن اشاره شد و استفاده از کلمات کلیدی مناسب کسب‌وکارتان، می‌توانید در رتبه برتر قرار گیرید و بازدید بالاتری داشته باشید. با این حساب،  آموزش ساخت تقویم محتوایی در اینستاگرام از ضروری‌ترین کارها است.

جمع بندی

اینستاگرام یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی است و برای این که بتوانید در این شبکه اجتماعی پرطرفدار که میلیون ها نفر در آن عوض هستند رشد  کنیدو  موفق شوید باید دارای یک نظم خاص و یک رویه مناسب و مرتب در پیج خود در پیش بگیرید و داشتن یک تقویم مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام می تواند روند کار شما را در اینستاگرام نظم ببخشد.

کافه مجازی

منبع :hubspot

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
  سایت کافه مجازی با مدیریت سیدکریم حسینی از سال ۱۳۹۷ در زمینه خدمات شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام طراحی و راه اندازی شده و با افتخار اکنون یکی بهترین سایت ها در این زمینه میباشد.

  پست مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  واتساپ
  تلگرام
  ایمیل
  باز کردن بستن
  سوالی دارید؟ بپرسید