پیش بارگیری

بهترین زمان گذاشتن پست چه ساعتی است ؟

عکس گذاشتن پست در زمان مناسب

اگر برای پیج اینستاگرام خود برنامه دارید و قصد دارید به طور منظم اقدام به تولید محتوا در این زمینه بکنید، برای کسب و کار خود پیج اختصاصی بسازید و آن را به صورت کاملا حرفه ای اداره کنید؛ برای خود به طور منظم استراتژی داشته باشید و بهترین زمان گذاشتن پست را بدانید  در نتیجه مانند زمان گذاشتن استوری باید برای گذاشتن پست در اینستاگرام نیز یک زمانبندی مشخصی را تعیین کنید و تا بتوانید بیشتر تعامل را با مخاطبان خود برقرار کنید.

بهترین زمان گذاشتن پست باید مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانید با توجه به آن تعداد بازدیدهای بیشتری دریافت کنید. در این صورت علاوه بر جذب فالوور قادر خواهید بود تا وارد اکسپلور اینستاگرام  شوید.

وکتور دو نفر که دارند پست منتشر می کنند

اهمیت زمان بندی انتشار پست

شما وقتی وارد برنامه اینستاگرام  می‌شوید، با اکانت‌های مختلف همراه با فالوورهای متفاوت مواجه شوید که هر کدام سعی در ارائه محصول خود دارند. شاید تا همین چند سال پیش اینستاگرام یک برنامه برای تعامل و ارتباط افراد به شمار می‌رفت اما امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بیزنس‌محور در ارتباط با راه اندازی کسب و کارهای نوپا به شمار می‌رود. برای صاحبان کسب و کار اهمیت دارد که چگونه بتوانند از اکانت خود حداکثر استفاده را داشته باشند و همواره به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستند و  اینکه پست‌های آن‌ها برای حداکثر دنبال کننده‌هایشان نمایش داده شود و در کنار آن لایک، ویو و افزایش فالور را برای پیج خود به وجود آورند بسیار پر اهمیت است.

 یکی از مسئله‌های بسیار مهم این است که صاحبان کسب و کار باید توجه داشته باشند که در چه زمانی پست محصول و خدمات خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. به بیان ساده‌تر بهترین زمان گذاشتن پست چه زمانی است؟ چرا که هدف، نمایش حداکثری پست‌ها و مطالب و به دنبال آن افزایش سفارشات و درآمد زایی بیشتر است.

در واقع صاحب کسب و کار باید بدانند که در چه روزهایی و چه ساعت‌هایی مخاطبان آن‌ها بیشتر آنلاین هستند و در اینستاگرام فعالیت دارند. این موضوع برای هر کدام از کاربران متفاوت است و بستگی به نوع فالورهای آن‌ها دارد. به طور کلی شما باید محتوای تعامل برانگیز و کالا و خدمات خود را زمانی منتشر کنید که عمده مخاطبان و فالورهای شما آنلاین باشند.

افرادی که قبل از بارگزاری پست زمان آن را میدانند

 شناخت فالورها در انتشار پست

 شما به عنوان فعالان در این حوزه، باید نوع مخاطبین خود را بشناسید. در واقع شناخت نوع مخاطبین شما کار مشکلی نیست چرا که این کار به نوع محتوای پیج شما برمی‌گردد. مثلا اگر پیج شما یک پیج آشپزی باشد عموم مخاطبین شما خانم‌ها هستند یا اگر پیج شما یک پیج تولید و عرضه ابزارآلات باشد مخاطبین شما عموماً آقایان هستند. البته اگر محتوای پیج شما اکسسوری باشد عموم مخاطبین شما خانم‌های جوان خواهند بود.

  در واقع شما باید با فالورهای پیج خود آشنایی کامل داشته باشید و با احتساب اینکه آنها در چه ساعتی و در چه روزهایی در اینستاگرام فعال هستند می‌توانید بهترین زمان گذاشتن پست را تعیین و  بازدید خود را افزایش دهید. برای همین شناخت دنبال کنندگان شما  بسیار اهمیت دارد.

به عنوان مثال اگر پیج شما یک پیج لوازم تحریر است و عمده مخاطبان شما افراد محصل هستند مطمئنا تایم پس از نیمه شب زمان خوبی برای پست گذاشتن نخواهد بود چرا که در این زمان اکثر مخاطبین شما آفلاین خواهند بود. اما به طور مثال در تایم ۸ تا ۱۰ شب چون اکثر دانش‌آموزان از صبح تا عصر مدرسه بوده‌اند در این زمان تایم اضافی دارند و می‌توانند پیج شما را چک کنند پس این تایم، می تواند موجب افزایش بازدید اینستاگرام شما شود.

زمان گذاشتن پست در اینستا

بهترین زمان گذاشتن پست

همان طور که گفتیم بهترین زمان گذاشتن پست در اینستاگرام تا حدود زیادی به نوع مخاطبین شما بستگی دارد البته بازه زمانی فعالیت در اینستاگرام نیز اهمیت فوق العاده‌ای دارد. به دلیل اینکه عموم مخاطبان اینستاگرام در این بازه‌ها فعال هستند. به طور کلی در ایران از محدوده ساعت ۱۱ تا ۱۲ در روز زمان مناسبی برای فعالیت در اینستاگرام به شمار می‌رود. البته نمی‌توان از بازه زمانی ۶ صبح غافل ماند چرا که طبق محاسبات صورت گرفته این تایم نیز، زمان مناسبی برای اشتراک گذاری پست و استوری محسوب می‌شود.

 علت این امر آن است که الگوریتم اینستاگرام به تازگی گونه‌ای طراحی شده است که با پست کردن زودتر خدمات و محصولات در طول روز، حساب‌ها از رقابت کمتری بهره می‌برند و همین امر، سبب می‌شود محصولات شما زودتر از سایرین به مخاطب نمایش داده شود. بازه زمانی ۵ تا ۷ عصر یک بازه زمانی بسیار مهم و پر مخاطب است  چرا که در این زمان بسیاری از اشخاص اداری و محصل از مدرسه و سرکار خود به خانه برگشته یا در مسیر برگشت به خانه هستند و در این زمان به چک کردن شبکه‌های اجتماعی خود می‌پردازند.

 بازه زمانی  ۹تا ۱۲ شب هم بازه زمانی مناسبی است. بهترین روزها برای اشتراک پست در اینستاگرام پنجشنبه است. طبق آمار و تحقیقات بالاترین تعامل در این روز و ساعت 6 به بعد گزارش شده است. دلیل این امر فارغ شدن افراد از کار و زندگی است که تمایل دارند باقیمانده زمان خود را به گشت و گذار در اینستاگرام بگذرانند. از سوی دیگر بدترین زمان برای پست گذاشتن روز چهارشنبه بعد از ظهر می‌باشد. درواقع توجه به تایم تعطیلات نیز می‌تواند در بالا بردن ویو و کامنت بسیار مهم باشد. شما با احتساب مواردی می‌توانید بهترین زمان پست گذاشتن  در اینستاگرام را بیاید.

مردی که برای پست گذاشتن دارد تست میگیرد

آزمون و خطا و گرفتن تست

یکی از مواردی که شما می‌توانید بهترین زمان پست گذاشتن  در اینستاگرام را درک کنید آزمون و خطا کردن است. در واقع شما به ساعت‌هایی که در اینستاگرام فعالیت کرده و پست می‌گذارید دقت کنید. در ساعات مختلفی پست و استوری بگذارید و بازدید پیج را بررسی کنید. مثلا هم در ساعت ۸ شب هم ساعت ۱۲ ظهر و هم ۴ عصر این کار را انجام دهید. همان طور که گفتیم هر پیجی با توجه به مخاطبین خود بازدید می‌گیرد.

در این حالت خطا و تست، شما می‌توانید کشف کنید که پیج شما در چه بازه زمانی بیشترین مخاطب آنلاین را دارد و به دنبال آن فروش بهتری هم خواهید داشت. مثلا ممکن است شما به عنوان یک پیج ارائه خدمات رژیم و تغذیه در بازه زمانی ۹ صبح مخاطبین زیادی داشته باشید و ثبت سفارش در این ساعت برای شما بسیار بالا باشد. با اینکه ساعت ۹ شاید تایم طلایی و مناسبی برای پست گذاشتن نباشد. در واقع شما می‌توانید با آزمون و خطا و تست گرفتن بهترین زمان پست گذاشتن برای پیج اینستاگرام خود را به دست آورید.

جمع بندی 

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام در عین سادگی نیازمند رعایت الگوریتم‌هایی نیز می‌باشد. اگر به عنوان یک فروشگاه مجازی می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت کنید باید موازینی را رعایت کنید؛ مثل اینکه طبق الگوریتم‌های اینستاگرام پست بگذارید تا محتوای پیج شما به اشخاص بیشتری نشان داده شده و حتی وارد اکسپلور شود. نکته مهم دیگر اینکه مخاطب پیج خود را بشناسید، در پست گذاشتن آزمون و خطا کرده و بازه های زمانی متفاوت را تست کنید و در نهایت تایم طلایی فعالیت پیج خود  و بهترین زمان پست گذاشتن اینستاگرام را به دست آورید.

سوالات متداول 

چه زمانی بهترین زمان گذاشتن پست در اینستاگرام می باشد؟

 • ساعات هشت شب ، چهار عصر و صبح می تواند گزینه خوبی برای گذاشتن پست در اینستاگرام باشد

ساعت 8 صبح برای گذاشتن پست مناسب است ؟

 • برای گذاشتن پست در اینستاگرام ساعت هشت صبح مناسب نیست اما برای استوری می تواند ساعت مناسبی باشد

کافه مجازی

منبع:Hubspot

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
  سایت کافه مجازی با مدیریت سیدکریم حسینی از سال ۱۳۹۷ در زمینه خدمات شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام طراحی و راه اندازی شده و با افتخار اکنون یکی بهترین سایت ها در این زمینه میباشد.

  پست مرتبط

  2 نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  شرایط و قوانین سرویس ها

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  توجه : پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد.

  فالوور میکس ایرانی – کم ریزش ترین ایران

  • کیفیت : پیج های معتبر و پروفایل دار میکس ایرانی و خارجی

  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰ کا – سرعت بالا

  • ریزش : کمتر از ۱۰٪ و یا بدون ریزش ! + هدیه

  نکته : این سرویس حتی برای خرید های تعداد بالا بسیار مناسب است و به دلیل عدم ریزش و قیمت آن بصرفه میباشد. به دلیل تزریق فالوور ایرانی واقعی در انتها ارسال نمیتوان تشخیص داد که فالوور های پیج شما خریداری شده است.

  نکته : تزریق فالوور ایرانی در انتها سفارش برای خرید های بیش از ۵۰۰ عدد میباشد.


   

  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  ۵۰۰ لایک ایرانی | ۱۱۰۰۰ تومان

  ۲۰۰ لایک ایرانی | ۴۴۰۰ تومان

  ۲۰۰۰۰ لایک ایرانی | ۴۴۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰ لایک ایرانی | ۲۲۰۰۰۰ تومان

  ۸۰۰۰ لایک ایرانی | ۱۷۶۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ لایک ایرانی | ۱۱۰۰۰۰ تومان

  ۴۰۰۰ لایک ایرانی | ۸۸۰۰۰ تومان

  ۳۰۰۰ لایک ایرانی | ۶۶۰۰۰ تومان

  2000 لایک ایرانی | 44000 تومان

  ۱۰۰۰ لایک ایرانی | ۲۲۰۰۰ تومان

  8000 فالوور میکس ایران | 312000 تومان

  • فقط از اعداد اینگلیسی استفاده کنید.

  قیمت هر عدد لایک ایرانی ۲۲ تومان و لایک میکس ۱۵ تومان است

  برای مثال ۱۰۰۰ عدد ایرانی میشود ۲۲۰۰۰ تومان

  وجه نهایی در درگاه پرداخت قابل استناد میباشد

  800 فالوور میکس ایران | 31000 تومان

  ۵۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۹۵۰۰ تومان

  ۳۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۱۷۰۰ تومان

  ۲۰۰ فالوور میکس ایران | ۷۸۰۰ تومان

  • فقط از اعداد اینگلیسی استفاده کنید.

  قیمت هر عدد فالوور ۳۹ تومان است

  برای مثال ۱۰۰۰ عدد میشود ۳۹۰۰۰ تومان

  وجه نهایی در درگاه پرداخت قابل استناد میباشد

  20000 فالوور میکس ایران | 780,000 تومان

  ۱۰۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۳۹۰,۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۹۵۰۰۰ تومان

  ۴۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۵۶۰۰۰ تومان

  ۳۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۱۷۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۷۸۰۰۰ تومان

  800 لایک ایرانی | 17600 تومان

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد لایک وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  لایک کاملا ایرانی – بدون ریزش – سریع

  • کیفیت : ساخت ایران با کیفیت و شامل لایک واقعی
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۱۵ کا برای پست – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : لایک ها بشدت با کیفیت و ایرانی است و نمیتوان تشخیص داد که لایک ها از طریق برنامه ارسال شده است. مناسب پیج های اکسپلوری و فروشگاه ها.

  لایک میکس ارزان – بدون ریزش – سریع

  • کیفیت : سرور خارجی بسیار با کیفیت و قدیمی
  • سرعت : شروع آنی – ارسال تا روزی ۱۰۰ کا برای پست – سرعت بسیار بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : با توجه به سرعت سرویس، برای خرید های تعداد بالا و اضطراری مناسب است. برای پیج های پیوی که خارجی بودن لایک ها مهم نیست مناسب است.

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد ویو وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  ایمپرشن + ۲۰٪ اکسپلور + هشتک

  • کیفیت : سرور ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : سرویس به صورت کامل ایمپرشن و همراه آن 20 تا 50 درصد مقدار اولیه به تعداد بخش (اکسپور – هوم – پروفایل – هشتک) اضافه میشود اما فاقد ریچ میباشد.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  • فقط از اعداد اینگلیسی استفاده کنید.

  قیمت هر عدد فالوور ۴ تومان است

  برای مثال ۱۰۰۰ عدد میشود ۴۰۰۰ تومان

  وجه نهایی در درگاه پرداخت قابل استناد میباشد

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد ویو وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  ایمپرشن + ۲۰٪ اکسپلور + هشتک

  • کیفیت : سرور ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : سرویس به صورت کامل ایمپرشن و همراه آن 20 تا 50 درصد مقدار اولیه به تعداد بخش (اکسپور – هوم – پروفایل – هشتک) اضافه میشود اما فاقد ریچ میباشد.

  افزایش ایمپرشن + ریچ + پروفایل

  • کیفیت :سرور ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال تا روزی ۳۰۰ کا – سرعت بسیار بالا
  • ریزش : ندارد

  نکتهاین سرویس تعداد ایمپرشن و ریچ پست را افزایش میدهد.

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. به نفع مشتری بازدید برای تمام استوری ها به میزان یکسان و بدون تقسیم شدن ارسال میشود.

  بازدید همه استوری ها – سریع

  • کیفیت : میکس ایرانی خارجی با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۱۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : اگر تعداد استوری ها خیلی زیاد باشد ممکن است بعضی مواقع ۵ تا ۱۰ درصد ویو کمتری برای هر استوری دریافت کنید.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد کامنت وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  کامنت فعال – همه نوع پست – سریع

  • کیفیت : ۸۰٪ ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۱۰۰۰ عدد – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : ممکن است برخی کامنت ها با آیدی افراد خارجی ارسال شوند اما متن کامنت ها کاملا فارسی و طبیعی است.

  نکته : ممکن است کامنت تکراری مشاهده شود.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  ۲۰۰۰۰ لایک میکس | ۳۰۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰ لایک میکس | ۱۵۰۰۰۰ تومان

  ۸۰۰۰ لایک میکس | ۱۲۰۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ لایک میکس | 75000 تومان

  ۳۰۰۰ لایک میکس | ۴۵۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰ لایک میکس | ۳۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰ لایک میکس | ۱۵۰۰۰ تومان

  ۵۰۰ لایک میکس | ۷۵۰۰ تومان

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد ویو وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  ویو ایرانی – همه نوع پست – سریع

  • کیفیت : ساخت ایران با کیفیت و شامل ویو واقعی
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : این سرویس مناسب پست های چند صفحه ای یا پست تصویر نمی باشد، برای این نوع پست ها باید از سرویس لایک استفاده کنید.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  ۵۰۰ بازدید پست | ۲۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰۰ بازدید پست | ۴۰۰۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰۰ بازدید پست | ۲۰۰۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰۰ بازدید پست | ۸۰۰۰۰ تومان

  ۱۵۰۰۰ بازدید پست | ۶۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰ بازدید پست | ۴۰۰۰۰ تومان

  ۸۰۰۰ بازدید پست | ۳۲۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ بازدید پست | ۲۰۰۰۰ تومان

  ۴۰۰۰ بازدید پست | ۱۶۰۰۰ تومان

  ۳۰۰۰ بازدید پست | ۱۲۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰ بازدید پست | ۸۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰ بازدید پست | ۴۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۳۹۰۰۰ تومان