اگر برای پیج اینستاگرام خود برنامه دارید و قصد دارید به طور منظم اقدام به تولید محتوا در این زمینه بکنید، برای کسب و کار خود پیج اختصاصی بسازید و آن را به صورت کاملا حرفه ای اداره کنید؛ برای خود به طور منظم استراتژی داشته باشید و بهترین زمان گذاشتن پست را بدانید  در نتیجه مانند خرید بازدید استوری واقعی باید برای گذاشتن پست در اینستاگرام نیز یک زمانبندی مشخصی را تعیین کنید و تا بتوانید بیشتر تعامل را با مخاطبان خود برقرار کنید.

بهترین زمان گذاشتن پست باید مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانید با توجه به آن تعداد بازدیدهای بیشتری دریافت کنید. در این صورت علاوه بر جذب فالوور قادر خواهید بود تا وارد اکسپلور اینستاگرام  شوید.

اهمیت زمان بندی انتشار پست

اهمیت زمان بندی انتشار پست

شما وقتی وارد برنامه اینستاگرام  می‌شوید، با اکانت‌های مختلف همراه با فالوورهای متفاوت مواجه شوید که هر کدام سعی در ارائه محصول خود دارند. شاید تا همین چند سال پیش اینستاگرام یک برنامه برای تعامل و ارتباط افراد به شمار می‌رفت اما امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بیزنس‌محور در ارتباط با راه اندازی کسب و کارهای نوپا به شمار می‌رود. برای صاحبان کسب و کار اهمیت دارد که چگونه بتوانند از اکانت خود حداکثر استفاده را داشته باشند و همواره به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستند و  اینکه پست‌های آن‌ها برای حداکثر دنبال کننده‌هایشان نمایش داده شود و در کنار آن لایک، ویو و افزایش فالور را برای پیج خود به وجود آورند بسیار پر اهمیت است.

 یکی از مسئله‌های بسیار مهم این است که صاحبان کسب و کار باید توجه داشته باشند که در چه زمانی پست محصول و خدمات خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. به بیان ساده‌تر بهترین زمان گذاشتن پست چه زمانی است؟ چرا که هدف، نمایش حداکثری پست‌ها و مطالب و به دنبال آن افزایش سفارشات و درآمد زایی بیشتر است.

پیشنهاد ویژه : سرویس افزایش شیر اینستاگرام از سایت کافه مجازی

در واقع صاحب کسب و کار باید بدانند که در چه روزهایی و چه ساعت‌هایی مخاطبان آن‌ها بیشتر آنلاین هستند و در اینستاگرام فعالیت دارند. این موضوع برای هر کدام از کاربران متفاوت است و بستگی به نوع فالورهای آن‌ها دارد. به طور کلی شما باید محتوای تعامل برانگیز و کالا و خدمات خود را زمانی منتشر کنید که عمده مخاطبان و فالورهای شما آنلاین باشند.

 شناخت فالورها در انتشار پست

 شناخت فالورها در انتشار پست

 شما به عنوان فعالان در این حوزه، باید نوع مخاطبین خود را بشناسید. در واقع شناخت نوع مخاطبین شما کار مشکلی نیست چرا که این کار به نوع محتوای پیج شما برمی‌گردد. مثلا اگر پیج شما یک پیج آشپزی باشد عموم مخاطبین شما خانم‌ها هستند یا اگر پیج شما یک پیج تولید و عرضه ابزارآلات باشد مخاطبین شما عموماً آقایان هستند. البته اگر محتوای پیج شما اکسسوری باشد عموم مخاطبین شما خانم‌های جوان خواهند بود.

  در واقع شما باید با فالورهای پیج خود آشنایی کامل داشته باشید و با احتساب اینکه آنها در چه ساعتی و در چه روزهایی در اینستاگرام فعال هستند می‌توانید بهترین زمان گذاشتن پست را تعیین و  بازدید خود را افزایش دهید. برای همین شناخت دنبال کنندگان شما  بسیار اهمیت دارد.

به عنوان مثال اگر پیج شما یک پیج لوازم تحریر است و عمده مخاطبان شما افراد محصل هستند مطمئنا تایم پس از نیمه شب زمان خوبی برای پست گذاشتن نخواهد بود چرا که در این زمان اکثر مخاطبین شما آفلاین خواهند بود. اما به طور مثال در تایم ۸ تا ۱۰ شب چون اکثر دانش‌آموزان از صبح تا عصر مدرسه بوده‌اند در این زمان تایم اضافی دارند و می‌توانند پیج شما را چک کنند پس این تایم، می تواند موجب افزایش بازدید پست اینستاگرام شما شود.

بهترین زمان گذاشتن پست

همان طور که گفتیم بهترین زمان گذاشتن پست در اینستاگرام تا حدود زیادی به نوع مخاطبین شما بستگی دارد البته بازه زمانی فعالیت در اینستاگرام نیز اهمیت فوق العاده‌ای دارد. به دلیل اینکه عموم مخاطبان اینستاگرام در این بازه‌ها فعال هستند. به طور کلی در ایران از محدوده ساعت ۱۱ تا ۱۲ در روز زمان مناسبی برای فعالیت در اینستاگرام به شمار می‌رود. البته نمی‌توان از بازه زمانی ۶ صبح غافل ماند چرا که طبق محاسبات صورت گرفته این تایم نیز، زمان مناسبی برای اشتراک گذاری پست و استوری محسوب می‌شود.

 علت این امر آن است که الگوریتم اینستاگرام به تازگی گونه‌ای طراحی شده است که با پست کردن زودتر خدمات و محصولات در طول روز، حساب‌ها از رقابت کمتری بهره می‌برند و همین امر، سبب می‌شود محصولات شما زودتر از سایرین به مخاطب نمایش داده شود. بازه زمانی ۵ تا ۷ عصر یک بازه زمانی بسیار مهم و پر مخاطب است  چرا که در این زمان بسیاری از اشخاص اداری و محصل از مدرسه و سرکار خود به خانه برگشته یا در مسیر برگشت به خانه هستند و در این زمان به چک کردن شبکه‌های اجتماعی خود می‌پردازند.

پیشنهاد مطالعه : آموزش استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

 بازه زمانی  ۹تا ۱۲ شب هم بازه زمانی مناسبی است. بهترین روزها برای اشتراک پست در اینستاگرام پنجشنبه است. طبق آمار و تحقیقات بالاترین تعامل در این روز و ساعت 6 به بعد گزارش شده است. دلیل این امر فارغ شدن افراد از کار و زندگی است که تمایل دارند باقیمانده زمان خود را به گشت و گذار در اینستاگرام بگذرانند. از سوی دیگر بدترین زمان برای پست گذاشتن روز چهارشنبه بعد از ظهر می‌باشد. درواقع توجه به تایم تعطیلات نیز می‌تواند در بالا بردن ویو و کامنت بسیار مهم باشد. شما با احتساب مواردی می‌توانید بهترین زمان پست گذاشتن  در اینستاگرام را بیاید.

آزمون و خطا و گرفتن تست

آزمون و خطا و گرفتن تست

یکی از مواردی که شما می‌توانید بهترین زمان پست گذاشتن  در اینستاگرام را درک کنید آزمون و خطا کردن است. در واقع شما به ساعت‌هایی که در اینستاگرام فعالیت کرده و پست می‌گذارید دقت کنید. در ساعات مختلفی پست و استوری بگذارید و بازدید پیج را بررسی کنید. مثلا هم در ساعت ۸ شب هم ساعت ۱۲ ظهر و هم ۴ عصر این کار را انجام دهید. همان طور که گفتیم هر پیجی با توجه به مخاطبین خود بازدید می‌گیرد.

پیشنهاد ویژه : خرید کامنت ارزان از سایت کافه مجازی

در این حالت خطا و تست، شما می‌توانید کشف کنید که پیج شما در چه بازه زمانی بیشترین مخاطب آنلاین را دارد و به دنبال آن فروش بهتری هم خواهید داشت. مثلا ممکن است شما به عنوان یک پیج ارائه خدمات رژیم و تغذیه در بازه زمانی ۹ صبح مخاطبین زیادی داشته باشید و ثبت سفارش در این ساعت برای شما بسیار بالا باشد. با اینکه ساعت ۹ شاید تایم طلایی و مناسبی برای پست گذاشتن نباشد. در واقع شما می‌توانید با آزمون و خطا و تست گرفتن بهترین زمان پست گذاشتن برای پیج اینستاگرام خود را به دست آورید.

جمع بندی 

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام در عین سادگی نیازمند رعایت الگوریتم‌هایی نیز می‌باشد. اگر به عنوان یک فروشگاه مجازی می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت کنید باید موازینی را رعایت کنید؛ مثل اینکه طبق الگوریتم‌های اینستاگرام پست بگذارید تا محتوای پیج شما به اشخاص بیشتری نشان داده شده و حتی وارد اکسپلور شود. نکته مهم دیگر اینکه مخاطب پیج خود را بشناسید، در پست گذاشتن آزمون و خطا کرده و بازه های زمانی متفاوت را تست کنید و در نهایت تایم طلایی فعالیت پیج خود  و بهترین زمان پست گذاشتن اینستاگرام را به دست آورید.

سوالات متداول 

چه زمانی بهترین زمان گذاشتن پست در اینستاگرام می باشد؟

  • ساعات هشت شب ، چهار عصر و صبح می تواند گزینه خوبی برای گذاشتن پست در اینستاگرام باشد

ساعت 8 صبح برای گذاشتن پست مناسب است ؟

  • برای گذاشتن پست در اینستاگرام ساعت هشت صبح مناسب نیست اما برای استوری می تواند ساعت مناسبی باشد

کافه مجازی

منبع:Hubspot

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای