پیش بارگیری

چه موقعی بهترین زمان گذاشتن استوری است ؟

عکس مردی که استوری اینستاگرام را نمایش می دهد

بهترین زمان گذاشتن استوری  موضوع مهمی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. استوری معادل ترجمه‌شده واژه انگلیسی story به‌معنای داستان است. شما قادرید لحظات و رویدادهای زندگی خود را یا هر آنچه که مایل به‌اشتراک‌گذاری آن با فالوورهای خود هستید، در قالب story با افرادی که شما را در اینستاگرام دنبال می‌کنند به اشتراک بگذارید. هر چقدر محتوای شما در قالب استوری‌های جذاب ارائه شود، بدون‌شک بازدید پیج شما بالا می‌رود و با گذر زمان می‌توانید مخاطبان زیادی را به پیج خود جذب کنید. در مقالات قبلی کافه مجازی با شما درباره بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام صحبت کرده بودیم، در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد گذاشتن استوری در زمان های مختلف بیشتر با شما صحبت کنیم.

برای استفاده از استوری اینستاگرام باید به بالای صفحه feed مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید استوری‌های به اشتراک گذاشته شده توسط پیچ‌هایی که شما دنبال‌کننده آن‌ها هستید را نیز مشاهده کنید. درج تعداد استوری‌ها در اینستاگرام اندازه مشخص و محدودی ندارد و این امکان برای شما فراهم است تا به به‌اندازة دلخواه در اینستاگرام استوری درج کنید. مدت‌زمان استوری تنها ۲۴ ساعت بوده و پس‌از گذشت ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف می‌شود.

افرادی که با استوری اینستاگرام تعامل برقرار میکنند

 

اهمیت استفاده از استوری

استوری می‌تواند باعث رونق کسب‌وکار شما در فضای اینستاگرام و افزایش مشتریان و هچنین افزایش فالوور در اینستاگرام  شود . همچنین صاحبان کسب‌وکارها قادرند در قالب استوری، زمینه فعالیت خود، حرفه، مهارت یا محصولات تولیدی خود را به بهترین شکل ممکن به متقاضیان معرفی کنند.

این روزها استوری یکی از قابلیت‌های پرطرف‌دار و بسیار کاربردی اینستاگرام به‌خصوص برای نسل جوان به‌حساب می‌آید. استوری هم می‌تواند جنبه سرگرمی، تفریحی یا اطلاع‌رسانی داشته باشد، هم جنبه آموزشی، و هم جنبه معرفی کسب‌وکار و مشتری یابی.

میزان استفاده کاربران اینستاگرام از قابلیت استوری این اپلیکیشن، بیشتر از قابلیت انتشار پست است. اگر می‌خواهید با استفاده از استوری در حیطه کسب‌وکار خود به موفقیت برسید و تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید، نیاز است تا ترفندهایی را بکار گیرید و نکاتی را نیز مدنظر قرار دهید.

 یکی از نکاتی که نیاز است در استوری گذاشتن به آن توجه داشته باشید، زمان به‌اشتراک‌گذاری استوری در فضای اینستاگرام است. در واقع زمان انتشار یکی از موارد مهم و قابل‌توجه به جهت افزایش فالوور و میزان بازدید از استوری شما به‌حساب می‌آید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید بهترین زمان گذاشتن استوری در فضای اینستاگرام چه زمانی است؟

مدیریت زمان برای بارگزاری استوری اینستاگرام

اهمیت شناخت زمان مناسب در گذاشتن استوری

همان‌طور که گفته شد زمان، عامل تاثیرگذار و مهم در دیده‌شدن استوری شما و گرفتن بازدید در فضای اینستاگرام است. در حقیقت، شما باید باتوجه‌به نوع محتوای پیج خود، نوع کسب‌وکار و محتوای استوری‌تان، اقدام به شناسایی زمان مناسب به جهت درج استوری در فضای اینستاگرام کنید. شما باید بدانید مخاطبینی که تمایل دارند استوری شما را دنبال کنند یا به هر نحوی به محتوای پیج یا کسب‌وکار شما مرتبط هستند، در چه ساعتی از شبانه‌روز بیشترین حضور را در فضای اینستاگرام دارند.

در طول یک روز تعداد استوری‌های انتشاریافته در اینستاگرام از مرز ۵۰۰ میلیون می‌گذرد. کاربران اینستاگرام باتوجه‌به سن، جنسیت و وقت آزادی که در طول شبانه‌روز دارند، در ساعات متفاوتی از روز در فضای اینستاگرام حضور دارند در کشورهای متفاوت باتوجه‌به اختلاف زمانی این ساعت حضور در فضای اینستاگرام نیز متفاوت خواهد بود.

نیاز است تا شما به‌عنوان  کاربر فعال در اینستاگرام، زمان‌هایی از شبانه‌روز که کاربران در اینستاگرام بیشترین حضور را دارند یا به عبارتی  فعالیت در اینستاگرام به اوج خود می‌رسد را جستجو کنید. در حقیقت باید بدانید مخاطبان و افرادی که شما را دنبال می‌کنند در چه ساعاتی از شبانه‌روز و یا چه روزهایی در هفته در اینستاگرام حضور دارند.

عکس مدیریت زمان برای استوری اینستاگرام

تاثیر وقت شناسی در زمان درج  استوری

 زمان انتشار استوری تاثیر بسیار شگرفی بر تعداد بازدید آن می‌گذرد. با رعایت استانداردهای زمانی برای انتشار استوری خود، می‌توانید تعداد بازدید و لایک استوری خود را افزایش دهید.  باید بدانید که زمان انتشار استوری در اینستاگرام برای همه کاربران فعال در این فضا یکسان نخواهد بود. زمان مناسب انتشار استوری باتوجه‌به محتوای پیج، حوزه کاری و مهارت صاحبان کسب‌وکار و … متفاوت است.

درصورتی‌که به برخی نکات توجه داشته باشید به‌راحتی می‌توانید زمان مناسب را باتوجه‌به نوع استوری خود پیدا کنید. برای این کار بهتر است در قدم اول به محتوای استوری خود توجه داشته باشید. در واقع محتوای استوری مشخص می‌کند که چه زمانی برای انتشار آن در اینستاگرام مناسب است. اگر بخواهیم در این زمینه مثالی بزنیم، می‌توانیم بگوییم، درصورتی‌که محتوای استوری شما سرگرم‌کننده باشد بهترین زمان گذاشتن استوری معمولاً آخر هفته است.

از دیگر اقداماتی که لازم است تا برای یافتن بهترین زمان انتشار استوری در اینستاگرام انجام دهید این است که ساعاتی که رقبای شما استوری‌های خود را منتشر می‌کنند، را بیابید و این ساعات را آنالیز و بررسی کنید. می‌توانید نتایج انتشار استوری‌های آن‌ها را امتحان و بررسی کنید. می‌توانید استوری خود را متناسب با سلیقه و انتخاب مخاطبین و دنبال‌کننده‌های خود انتشار دهید در هر صورت استوری شما باید با سلیقه  مخاطبین شما هماهنگ باشد.

 

بیشتر بخوانید: افزایش لایک واقعی اینستاگرام 

عکس مدیریت زمان برای استوری اینستاگرام

بهترین زمان گذاشتن استوری

حال در این قسمت قصد داریم تا ساعاتی را که کاربران در فضای اینستاگرام بیشترین تردد و حضور را دارند، مورد بررسی قرار دهیم در صورت اطلاع‌پیداکردن از این ساعات به‌خصوص، قادر خواهید بود استوری‌های خود را به‌صورت بهینه و پربازده منتشر کنید. در نتیجه این امر بازدید پیج شما افزایش می‌یابد و فالوورهای بیشتری به سمت صفحه اینستاگرام شما جذب می‌شوند.

ساعات پرتردد اینستاگرام

می‌توان گفت که بهترین زمان گذاشتن استوری در ابتدای روز، ساعت ۸ تا ۱۰ صبح جزء ساعاتی است که بیشترین حضور کاربران در اینستاگرام صورت می‌گیرد. این ساعت از شبانه‌روز به جهت انتشار استوری‌های مربوط به پیچ‌های کسب‌وکار و همچنین حوزه‌های تخصصی از جمله زمان‌های پر بازده و پرسود محسوب می‌شود.

باتوجه‌به این‌که در این بازه زمانی بیشتر افراد جامعه در مسیر رسیدن به محل کار هستند یا این‌که هنوز کار خود را شروع نکرده‌اند، طبق عادت روزانه تمایل دارند تا سری به اینستاگرام زده و حساب خود را چک کنند. به همین دلیل می‌توان گفت که ساعت ۸ تا ۱۰ صبح بهترین زمان گذاشتن استوری در فضای اینستاگرام بشمار می‌آید.

علاوه بر بازه زمانی صبحگاهی، بازه زمانی 12:30 تا  14:30نیمروزی نیز جزء بازه‌های پر اهمیت به جهت درج استوری در اینستاگرام به شمار می‌آید. چراکه در این بازه زمانی بسیاری از افراد پس از چند ساعت کار به استراحت می‌پردازند و می‌توانند در این زمان در اینستاگرام حضور داشته باشند. در نتیجه شانس دیده‌شدن استوری شما در این بازه زمانی افزایش می‌یابد.

ساعت 16:30 تا ۱۹ بازه زمانی بعدازظهر نیز می‌تواند به جهت انتشار استوری شما بازه زمانی پرسود و مفیدی به‌حساب آید. چرا که در این بازه زمانی درصد این‌که کاربران اینستاگرام پس از اتمام ساعت کاری خود، حساب اینستاگرام خود را چک کنند بالا می‌رود.

ساعت ۲۲ تا ۱ بامداد. باتوجه‌به این‌که اکثر مردم جهان قبل از رفتن به رختخواب عادت دارند تا در فضای مجازی چرخی بزنند و شبکه‌های اجتماعی خود را چک کنند، این ساعت نیز جزء ساعات شلوغ اینستاگرام به‌حساب می‌آید.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین زمان گذاشتن پست در اینستاگرام 

جمع بندی 

این مقاله به معرفی بهترین زمان گذاشتن استوری پرداخت. لازم است به جهت افزایش بازدهی استوری‌های خود به این بازه های زمانی توجه داشته باشید. اگر شما هم تجربه گذاشتن استوری در زمان های مختلف را دارید می توانید می توانید نتیجه آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

چه ساعت هایی بهترین زمان گذاشتن استوری در اینستاگرام است ؟

 • یکی از ساعت های مناسب برای گذاشتن استوری در اینستاگرام ساعت های اولیه شب مثل ساعت های هفت تا ده شب می باشد

پر تعدد ترین ساعت های اینستاگرام کی است ؟

 • ساعت های 8 تا 10 صبح از جمله ساعت های بسیار پر ترافیک در اینستاگرام می باشد

کافه مجازی

منبع:hubspot

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
  سایت کافه مجازی با مدیریت سیدکریم حسینی از سال ۱۳۹۷ در زمینه خدمات شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام طراحی و راه اندازی شده و با افتخار اکنون یکی بهترین سایت ها در این زمینه میباشد.

  پست مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  شرایط و قوانین سرویس ها

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  توجه : پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد.

  فالوور میکس ایرانی – کم ریزش ترین ایران

  • کیفیت : پیج های معتبر و پروفایل دار میکس ایرانی و خارجی

  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰ کا – سرعت بالا

  • ریزش : کمتر از ۱۰٪ و یا بدون ریزش ! + هدیه

  نکته : این سرویس حتی برای خرید های تعداد بالا بسیار مناسب است و به دلیل عدم ریزش و قیمت آن بصرفه میباشد. به دلیل تزریق فالوور ایرانی واقعی در انتها ارسال نمیتوان تشخیص داد که فالوور های پیج شما خریداری شده است.

  نکته : تزریق فالوور ایرانی در انتها سفارش برای خرید های بیش از ۵۰۰ عدد میباشد.


   

  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  ۵۰۰ لایک ایرانی | ۱۱۰۰۰ تومان

  ۲۰۰ لایک ایرانی | ۴۴۰۰ تومان

  ۲۰۰۰۰ لایک ایرانی | ۴۴۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰ لایک ایرانی | ۲۲۰۰۰۰ تومان

  ۸۰۰۰ لایک ایرانی | ۱۷۶۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ لایک ایرانی | ۱۱۰۰۰۰ تومان

  ۴۰۰۰ لایک ایرانی | ۸۸۰۰۰ تومان

  ۳۰۰۰ لایک ایرانی | ۶۶۰۰۰ تومان

  2000 لایک ایرانی | 44000 تومان

  ۱۰۰۰ لایک ایرانی | ۲۲۰۰۰ تومان

  8000 فالوور میکس ایران | 312000 تومان

  • فقط از اعداد اینگلیسی استفاده کنید.

  قیمت هر عدد لایک ایرانی ۲۲ تومان و لایک میکس ۱۵ تومان است

  برای مثال ۱۰۰۰ عدد ایرانی میشود ۲۲۰۰۰ تومان

  وجه نهایی در درگاه پرداخت قابل استناد میباشد

  800 فالوور میکس ایران | 31000 تومان

  ۵۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۹۵۰۰ تومان

  ۳۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۱۷۰۰ تومان

  ۲۰۰ فالوور میکس ایران | ۷۸۰۰ تومان

  • فقط از اعداد اینگلیسی استفاده کنید.

  قیمت هر عدد فالوور ۳۹ تومان است

  برای مثال ۱۰۰۰ عدد میشود ۳۹۰۰۰ تومان

  وجه نهایی در درگاه پرداخت قابل استناد میباشد

  20000 فالوور میکس ایران | 780,000 تومان

  ۱۰۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۳۹۰,۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۹۵۰۰۰ تومان

  ۴۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۵۶۰۰۰ تومان

  ۳۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۱۱۷۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۷۸۰۰۰ تومان

  800 لایک ایرانی | 17600 تومان

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد لایک وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  لایک کاملا ایرانی – بدون ریزش – سریع

  • کیفیت : ساخت ایران با کیفیت و شامل لایک واقعی
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۱۵ کا برای پست – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : لایک ها بشدت با کیفیت و ایرانی است و نمیتوان تشخیص داد که لایک ها از طریق برنامه ارسال شده است. مناسب پیج های اکسپلوری و فروشگاه ها.

  لایک میکس ارزان – بدون ریزش – سریع

  • کیفیت : سرور خارجی بسیار با کیفیت و قدیمی
  • سرعت : شروع آنی – ارسال تا روزی ۱۰۰ کا برای پست – سرعت بسیار بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : با توجه به سرعت سرویس، برای خرید های تعداد بالا و اضطراری مناسب است. برای پیج های پیوی که خارجی بودن لایک ها مهم نیست مناسب است.

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد ویو وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  ایمپرشن + ۲۰٪ اکسپلور + هشتک

  • کیفیت : سرور ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : سرویس به صورت کامل ایمپرشن و همراه آن 20 تا 50 درصد مقدار اولیه به تعداد بخش (اکسپور – هوم – پروفایل – هشتک) اضافه میشود اما فاقد ریچ میباشد.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  • فقط از اعداد اینگلیسی استفاده کنید.

  قیمت هر عدد فالوور ۴ تومان است

  برای مثال ۱۰۰۰ عدد میشود ۴۰۰۰ تومان

  وجه نهایی در درگاه پرداخت قابل استناد میباشد

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد ویو وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  ایمپرشن + ۲۰٪ اکسپلور + هشتک

  • کیفیت : سرور ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : سرویس به صورت کامل ایمپرشن و همراه آن 20 تا 50 درصد مقدار اولیه به تعداد بخش (اکسپور – هوم – پروفایل – هشتک) اضافه میشود اما فاقد ریچ میباشد.

  افزایش ایمپرشن + ریچ + پروفایل

  • کیفیت :سرور ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال تا روزی ۳۰۰ کا – سرعت بسیار بالا
  • ریزش : ندارد

  نکتهاین سرویس تعداد ایمپرشن و ریچ پست را افزایش میدهد.

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. به نفع مشتری بازدید برای تمام استوری ها به میزان یکسان و بدون تقسیم شدن ارسال میشود.

  بازدید همه استوری ها – سریع

  • کیفیت : میکس ایرانی خارجی با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۱۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : اگر تعداد استوری ها خیلی زیاد باشد ممکن است بعضی مواقع ۵ تا ۱۰ درصد ویو کمتری برای هر استوری دریافت کنید.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد کامنت وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  کامنت فعال – همه نوع پست – سریع

  • کیفیت : ۸۰٪ ساخت ایران با کیفیت
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۱۰۰۰ عدد – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : ممکن است برخی کامنت ها با آیدی افراد خارجی ارسال شوند اما متن کامنت ها کاملا فارسی و طبیعی است.

  نکته : ممکن است کامنت تکراری مشاهده شود.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  ۲۰۰۰۰ لایک میکس | ۳۰۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰ لایک میکس | ۱۵۰۰۰۰ تومان

  ۸۰۰۰ لایک میکس | ۱۲۰۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ لایک میکس | 75000 تومان

  ۳۰۰۰ لایک میکس | ۴۵۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰ لایک میکس | ۳۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰ لایک میکس | ۱۵۰۰۰ تومان

  ۵۰۰ لایک میکس | ۷۵۰۰ تومان

  << نکاتی که شما باید بدانید >>

  1. پیج کاربر باید از شروع تا پایان انجام سفارش عمومی باشد .
  2. در صورت استفاده از ویژگی (ارسال برای چند پست) تعداد ویو وارد شده به مقدار مساوی بین لینک ها تقسیم میشود.
  3. سرویس برای انواع پست ها ارسال میشود.

  ویو ایرانی – همه نوع پست – سریع

  • کیفیت : ساخت ایران با کیفیت و شامل ویو واقعی
  • سرعت : شروع آنی – ارسال روزی تا ۵۰۰ کا – سرعت بالا
  • ریزش : ندارد

  نکته : این سرویس مناسب پست های چند صفحه ای یا پست تصویر نمی باشد، برای این نوع پست ها باید از سرویس لایک استفاده کنید.


  بدون شک گروه کافه مجازی بهترین قیمت ها را با توجه به کیفیت سرویس ها در ایران دارد ضمانت و صداقت در توضیحات و شرایط سرویس از تعهد های تیم ما است.

  ۵۰۰ بازدید پست | ۲۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰۰ بازدید پست | ۴۰۰۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰۰ بازدید پست | ۲۰۰۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰۰ بازدید پست | ۸۰۰۰۰ تومان

  ۱۵۰۰۰ بازدید پست | ۶۰۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰۰ بازدید پست | ۴۰۰۰۰ تومان

  ۸۰۰۰ بازدید پست | ۳۲۰۰۰ تومان

  ۵۰۰۰ بازدید پست | ۲۰۰۰۰ تومان

  ۴۰۰۰ بازدید پست | ۱۶۰۰۰ تومان

  ۳۰۰۰ بازدید پست | ۱۲۰۰۰ تومان

  ۲۰۰۰ بازدید پست | ۸۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰ بازدید پست | ۴۰۰۰ تومان

  ۱۰۰۰ فالوور میکس ایران | ۳۹۰۰۰ تومان