بهترین زمان گذاشتن استوری  موضوع مهمی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. استوری معادل ترجمه‌شده واژه انگلیسی story به‌معنای داستان است. شما قادرید لحظات و رویدادهای زندگی خود را یا هر آنچه که مایل به‌اشتراک‌گذاری آن با فالوورهای خود هستید، در قالب story با افرادی که شما را در اینستاگرام دنبال می‌کنند به اشتراک بگذارید. هر چقدر محتوای شما در قالب استوری‌های جذاب ارائه شود، بدون‌شک بازدید پیج شما بالا می‌رود و با گذر زمان می‌توانید مخاطبان زیادی را به پیج خود جذب کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد گذاشتن استوری در زمان های مختلف بیشتر با شما صحبت کنیم.

برای استفاده از استوری اینستاگرام باید به بالای صفحه feed مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید استوری‌های به اشتراک گذاشته شده توسط پیچ‌هایی که شما دنبال‌کننده آن‌ها هستید را نیز مشاهده کنید. درج تعداد استوری‌ها در اینستاگرام اندازه مشخص و محدودی ندارد و این امکان برای شما فراهم است تا به به‌اندازة دلخواه در اینستاگرام استوری درج کنید. مدت‌زمان استوری تنها ۲۴ ساعت بوده و پس‌از گذشت ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف می‌شود.

خرید ویو استوری

اهمیت استفاده از استوری

استوری می‌تواند باعث رونق کسب‌وکار شما در فضای اینستاگرام و افزایش مشتریان شود . همچنین صاحبان کسب‌وکارها قادرند در قالب استوری، زمینه فعالیت خود، حرفه، مهارت یا محصولات تولیدی خود را به بهترین شکل ممکن به متقاضیان معرفی کنند.

این روزها استوری یکی از قابلیت‌های پرطرف‌دار و بسیار کاربردی اینستاگرام به‌خصوص برای نسل جوان به‌حساب می‌آید. استوری هم می‌تواند جنبه سرگرمی، تفریحی یا اطلاع‌رسانی داشته باشد، هم جنبه آموزشی، و هم جنبه معرفی کسب‌وکار و مشتری یابی.

میزان استفاده کاربران اینستاگرام از قابلیت استوری این اپلیکیشن، بیشتر از قابلیت انتشار پست است. اگر می‌خواهید با استفاده از استوری در حیطه کسب‌وکار خود به موفقیت برسید و تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید، نیاز است تا ترفندهایی را بکار گیرید و نکاتی را نیز مدنظر قرار دهید.

 یکی از نکاتی که نیاز است در استوری گذاشتن به آن توجه داشته باشید، زمان به‌اشتراک‌گذاری استوری در فضای اینستاگرام است. در واقع زمان انتشار یکی از موارد مهم و قابل‌توجه به جهت افزایش فالوور و میزان بازدید از استوری شما به‌حساب می‌آید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید بهترین زمان گذاشتن استوری در فضای اینستاگرام چه زمانی است؟

بهترین زمان گذاشتن استوری

اهمیت شناخت زمان مناسب در گذاشتن استوری

همان‌طور که گفته شد زمان، عامل تاثیرگذار و مهم در دیده‌شدن استوری شما و گرفتن بازدید در فضای اینستاگرام است. در حقیقت، شما باید باتوجه‌به نوع محتوای پیج خود، نوع کسب‌وکار و محتوای استوری‌تان، اقدام به شناسایی زمان مناسب به جهت درج استوری در فضای اینستاگرام کنید. شما باید بدانید مخاطبینی که تمایل دارند استوری شما را دنبال کنند یا به هر نحوی به محتوای پیج یا کسب‌وکار شما مرتبط هستند، در چه ساعتی از شبانه‌روز بیشترین حضور را در فضای اینستاگرام دارند.

در طول یک روز تعداد استوری‌های انتشاریافته در اینستاگرام از مرز ۵۰۰ میلیون می‌گذرد. کاربران اینستاگرام باتوجه‌به سن، جنسیت و وقت آزادی که در طول شبانه‌روز دارند، در ساعات متفاوتی از روز در فضای اینستاگرام حضور دارند در کشورهای متفاوت باتوجه‌به اختلاف زمانی این ساعت حضور در فضای اینستاگرام نیز متفاوت خواهد بود.

نیاز است تا شما به‌عنوان  کاربر فعال در اینستاگرام، زمان‌هایی از شبانه‌روز که کاربران در اینستاگرام بیشترین حضور را دارند یا به عبارتی  فعالیت در اینستاگرام به اوج خود می‌رسد را جستجو کنید. در حقیقت باید بدانید مخاطبان و افرادی که شما را دنبال می‌کنند در چه ساعاتی از شبانه‌روز و یا چه روزهایی در هفته در اینستاگرام حضور دارند.

چه موقعی بهترین زمان گذاشتن استوری است ؟

تاثیر وقت شناسی در زمان درج  استوری

 زمان انتشار استوری تاثیر بسیار شگرفی بر تعداد بازدید آن می‌گذرد. با رعایت استانداردهای زمانی برای انتشار استوری خود، می‌توانید تعداد بازدید و لایک استوری خود را افزایش دهید.  باید بدانید که زمان انتشار استوری در اینستاگرام برای همه کاربران فعال در این فضا یکسان نخواهد بود. زمان مناسب انتشار استوری باتوجه‌به محتوای پیج، حوزه کاری و مهارت صاحبان کسب‌وکار و … متفاوت است.

درصورتی‌که به برخی نکات توجه داشته باشید به‌راحتی می‌توانید زمان مناسب را باتوجه‌به نوع استوری خود پیدا کنید. برای این کار بهتر است در قدم اول به محتوای استوری خود توجه داشته باشید. در واقع محتوای استوری مشخص می‌کند که چه زمانی برای انتشار آن در اینستاگرام مناسب است. اگر بخواهیم در این زمینه مثالی بزنیم، می‌توانیم بگوییم، درصورتی‌که محتوای استوری شما سرگرم‌کننده باشد بهترین زمان گذاشتن استوری معمولاً آخر هفته است.

از دیگر اقداماتی که لازم است تا برای یافتن بهترین زمان انتشار استوری در اینستاگرام انجام دهید این است که ساعاتی که رقبای شما استوری‌های خود را منتشر می‌کنند، را بیابید و این ساعات را آنالیز و بررسی کنید. می‌توانید نتایج انتشار استوری‌های آن‌ها را امتحان و بررسی کنید. می‌توانید استوری خود را متناسب با سلیقه و انتخاب مخاطبین و دنبال‌کننده‌های خود انتشار دهید در هر صورت استوری شما باید با سلیقه  مخاطبین شما هماهنگ باشد.

بهترین زمان گذاشتن استوری

حال در این قسمت قصد داریم تا ساعاتی را که کاربران در فضای اینستاگرام بیشترین تردد و حضور را دارند، مورد بررسی قرار دهیم در صورت اطلاع‌پیداکردن از این ساعات به‌خصوص، قادر خواهید بود استوری‌های خود را به‌صورت بهینه و پربازده منتشر کنید. در نتیجه این امر بازدید پیج شما افزایش می‌یابد و فالوورهای بیشتری به سمت صفحه اینستاگرام شما جذب می‌شوند.

ساعات پرتردد اینستاگرام

می‌توان گفت که بهترین زمان گذاشتن استوری در ابتدای روز، ساعت ۸ تا ۱۰ صبح جزء ساعاتی است که بیشترین حضور کاربران در اینستاگرام صورت می‌گیرد. این ساعت از شبانه‌روز به جهت انتشار استوری‌های مربوط به پیچ‌های کسب‌وکار و همچنین حوزه‌های تخصصی از جمله زمان‌های پر بازده و پرسود محسوب می‌شود.

باتوجه‌به این‌که در این بازه زمانی بیشتر افراد جامعه در مسیر رسیدن به محل کار هستند یا این‌که هنوز کار خود را شروع نکرده‌اند، طبق عادت روزانه تمایل دارند تا سری به اینستاگرام زده و حساب خود را چک کنند. به همین دلیل می‌توان گفت که ساعت ۸ تا ۱۰ صبح بهترین زمان گذاشتن استوری در فضای اینستاگرام بشمار می‌آید.

علاوه بر بازه زمانی صبحگاهی، بازه زمانی 12:30 تا  14:30نیمروزی نیز جزء بازه‌های پر اهمیت به جهت درج استوری در اینستاگرام به شمار می‌آید. چراکه در این بازه زمانی بسیاری از افراد پس از چند ساعت کار به استراحت می‌پردازند و می‌توانند در این زمان در اینستاگرام حضور داشته باشند. در نتیجه شانس دیده‌شدن استوری شما در این بازه زمانی افزایش می‌یابد.

ساعت 16:30 تا ۱۹ بازه زمانی بعدازظهر نیز می‌تواند به جهت انتشار استوری شما بازه زمانی پرسود و مفیدی به‌حساب آید. چرا که در این بازه زمانی درصد این‌که کاربران اینستاگرام پس از اتمام ساعت کاری خود، حساب اینستاگرام خود را چک کنند بالا می‌رود.

ساعت ۲۲ تا ۱ بامداد. باتوجه‌به این‌که اکثر مردم جهان قبل از رفتن به رختخواب عادت دارند تا در فضای مجازی چرخی بزنند و شبکه‌های اجتماعی خود را چک کنند، این ساعت نیز جزء ساعات شلوغ اینستاگرام به‌حساب می‌آید.

جمع بندی 

این مقاله به معرفی بهترین زمان گذاشتن استوری پرداخت. لازم است به جهت افزایش بازدهی استوری‌های خود به این بازه های زمانی توجه داشته باشید. اگر شما هم تجربه گذاشتن استوری در زمان های مختلف را دارید می توانید می توانید نتیجه آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

چه ساعت هایی بهترین زمان گذاشتن استوری در اینستاگرام است ؟

  • یکی از ساعت های مناسب برای گذاشتن استوری در اینستاگرام ساعت های اولیه شب مثل ساعت های هفت تا ده شب می باشد

پر تعدد ترین ساعت های اینستاگرام کی است ؟

  • ساعت های 8 تا 10 صبح از جمله ساعت های بسیار پر ترافیک در اینستاگرام می باشد