با آنکه اینستاگرام یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی در دنیاست، اما بازهم خیلی روی امنیت این پلتفرم نمی‌توان حساب باز کرد. البته بطور کلی اینستاگرام امنیت بالایی دارد. اما گاهی اوقات انجام یا عدم انجام برخی از کارها مانند خرید فالوور از سایت های نامعتبر میتواند امنیت پیج شما را تا حد بسیار زیادی به خطر بی اندازد. شما قصد دارید تا در اینستاگرام سرمایه گذاری کنید و از این راه به درآمد خوبی برسید. پس باید جای پای شما محکم باشد تا مبادا یک هکر بتواند تمام زحمات شما را به باد دهد. به همین امروز ما در این مقاله به سراغ راه‌های افزایش امنیت اینستاگرام در سال 2024 رفته‌ایم. پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

راه‌های افزایش امنیت در اینستاگرام

درحال حاضر پیج‌های بزرگ در اینستاگرام ارزش میلیاردی دارند. این پیج‌ها میتوانند برای صاحبان خود درآمد میلیاردی در ماه داشته باشند. به همین دلیل افراد سودجو در تلاشند تا پیج‌های بزرگ و حتی کوچک را هک کنند و مدیریت کامل آن را به دست بگیرند. به همین دلیل شما باید به دنبال راه‌های افزایش امنیت در اینستاگرام باشید. در زیر شما را با چند راه بسیار خوب و کاربردی آشنا کرده‌ایم. پس لطفا با دقت آنها را بررسی کنید.

راه‌ های افزایش امنیت اینستاگرام
راه‌ های افزایش امنیت اینستاگرام

1- اپلیکیشن اینستاگرام را از جای معتبر دانلود کنید

یکی از راه‌هایی که افراد سودجو میتوانند مدیریت پیج شما را به دست بگیرند، داشتن نام کاربری و رمز عبور اکانت شماست. آنها از راه‌های مختلف این کار را انجام می‌دهند. یکی از این راه‌ها ایجاد اپلیکیشن اینستاگرام تقلبی است. شما باید اپلیکیشن اینستاگرام را از جایی معتبر دانلود کنید تا مطمئن شوید، نسخه دانلود شده توسط فیسبوک ( متا ) مالک شرکت اینستاگرام ایجاد شده است. در غیر اینصورت احتمالا اپلیکیشن اینستاگرام تقلبی را دانلود کرده‌اید و با وارد کردن پسورد درون این اپلیکیشن، اطلاعات ورود به اکانت اینستاگرامتان را مستقیماً در اختیار فرد هکر قرار داده‌اید. بهترین محل برای دانلود اپلیکیشن اینستاگرام مارکت جهانی گوگل پلی است. اگر به این مارکت دسترسی ندارید پیشنهاد ما استفاده از بازار و مایکت است.

2- تنظیم رمز قوی

افراد هکر با استفاده از رمز‌های ضعیف به راحتی پیج شما را هک می‌کنند. آنها برنامه‌های رمزنگاری دارند و در مدت زمان چند دقیقه میتوانند چند هزار رمز را روی اکانت شما تست کنند. به همین دلیل استفاده از رمز‌های آسان مثل 12345678 یا 12344321 وغیره میتواند امنیت پیج شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. یکی از بهترین راه‌های افزایش امنیت اینستاگرام استفاده از رمز‌های قوی است. رمز قوی باید شامل اعداد انگلیسی، حروف بزرگ و کوچک و علائم مختلف مثل !$% باشد. سعی کنید تا تعداد کاراکتر استفاده شده در رمز عبورتان را حداقل 12 کاراکتر باشد.

3- تنظیم ایمیل برای پیج اینستاگرام

در موارد بسیار مشاهده شده که با انجام کارهای بالا باز هم پیج اینستاگرام هک می‌شود. در این مرحله دیگر کار از کار گذشته و شما باید به فکر راه حلی برای باز پس‌گیری پیج باشید. یکی از راه های افزایش امنیت ایتنستاگرام و البته باز پس‌گیری پیج‌های از دست رفته، تنظیم ایمیل برای پیج است. در آینده مقاله‌ای در مورد تنظیم ایمیل برای پیج اینستاگرام در کافه مجازی قرار خواهیم داد.

خدمات اینستاگرام
با کافه مجازی در اینستاگرام انفجاری رشد کن!

4- تنظیم شماره موبایل برای پیج

یکی از مواردی که در مقاله یادگیری امنیت پیج اینستاگرام باید به خوبی یاد بگیرید، تنظیم شماره موبایل برای پیج است. همانند ایمیل، شماره موبایل نیز به شما در افزایش امنیت پیج کمک می‌کند. البته این دو مورد برای پنجمین راه افزایش امنیت در اینستاگرام نیز بسیار مفید است که در پایین با آن آشنا خواهید شد.

5- تایید دو مرحله‌ای، یکی از بهترین راه‌های افزایش امنیت اینستاگرام

افزودن تایید دو مرحله‌ای به پیج اینستاگرام بیشترین تاثیر را در بین راه‌های افزایش امنیت اینستاگرام دارد. این راه میتواند تا حد بسیار زیادی پیج شما را در مقابل هک مقاوم کند. در این روش هنگامی که فردی قصد ورود به پیج شما را داشته باشد، یک کد برای شما ارسال می‌شود. اگر فرد به این کد دسترسی د اشته باشد، آنگاه میتواند پیج شما را هک کند. در غیر اینصورت این فرد توانایی انجام هیچ کار امنیتی را در پیج شما نخواهد داشت. البته در مورد تایید دو مرحله‌ای یک مسئله بسیار مهم وجود دارد.

یکی از راه‌های هک که در تمام پلتفرم‌ها مرسوم است،  مهندسی اجتماعی است. این مسئله حتی در مورد فشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی نیز وجود دارد. افراد سودجو سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های مختلف مثل مهندسی اجتماعی، کد تایید دو مرحله‌ای را نیز از شما دریافت کنند. برای مثال شما را وارد پروسه‌ای می‌کنند و سپس از شما درخواست می‌کنند تا کد تایید دو مرحله‌ای را در اختیار انها بگذارید. پس مراقب باشید تا هرگز این کد را در اختیار کسی قرار ندهید.

افزایش امنیت اینستاگرام
دیگه نگران امنیت حساب اینستاگرامت نباش!

6- بررسی Log Activity یکی دیگر از راه‌های افزایش امنیت اینستاگرام

امنیت اینستاگرام چقدر است؟ در گذشته اینستاگرام امنیت زیادی را برای کاربران خود ایجاد نکرده بود. اما اکنون امنیت این پلتفرم به لطف تایید دو مرحله‌ای و Log Activity تا حد بسیار زیادی افزایش یافته است. Log Activity در واقع بخشی در اینستاگرام است که گزارش ورود افراد مختلف به اکانت را به شما ارائه می‌کند. با بررسی این بخش میتوانید از ورود افراد مختلف به پیجتان مطلع شوید. اگر خوش شانس باشید میتوانید فرد هکر را قبل از انجام هر اقدامی از اکانتتان خارج کنید.

7- استفاده از برنامه‌های آنفالویاب ممنوع

همانطور که در مورد 1 ذکر کردیم، وارد کردن پسورد اینستاگرام در اپلیکیشن‌های نامعتبر میتواند امنیت پیج اینستاگرام را تا حد بسیار زیادی به خطر بی اندازد. از زمان فعالیت این پلتفرم برنامه‌هایی تحت عنوان آنفالویاب در مارکت‌های مختلف فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. برخی از این اپلیکیشن‌ها هیچ کمکی در زمینه یافتن آنفالوها به شما نمی‌کنند و هدف آنها تنها جمع آوری رمز عبور ورود به اکانت شماست. سعی کنید یا از این برنامه‌ها استفاده نکنید یا حداقل آنها را از جایی معتبر دانلود کنید.

بیشتر بخوانید : آموزش حذف فالوور فیک در اینستاگرام

سخن پایانی

امنیت پیج اینستاگرام یکی از مواردیست که شما را همیشه به چالش می‌کشد. فعالیت در این پلتفرم نیازمند انجام اقدامات امنیتی بسیار زیادست. افراد زیادی با دریافت هزینه امنیت پیج اینستاگرام، در سعی در افزایش امنیت پیج شما دارند. شما نیز میتوانید با استفاده از راه‌های افزایش پیج اینستاگرام که در این مقاله با شما به اشتراک گذاشته‌ایم، امنیت پیجتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید و پیج خود را در برابر خطرات احتمابی مقاوم کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. موفق باشید.