استوری تلینگ در اینستاگرام از کلمات برای ایجاد تجربیات جدید در تخیل خواننده یا شنونده استفاده می کند. این تکنیک می تواند بر احساسات انسان تأثیر بگذارد. همچنین افراد را به پذیرش ایده‌ های جدیدتر سوق می دهد یا آنها را تشویق می کند تا اقدام به خرید یا دریافت خدمات کنند.

استوری تلینگ در اینستاگرام چیست؟

در ساده ‌ترین تعریف، استوری تلینگ رسانه‌ های اجتماعی، فرآیند به اشتراک‌ گذاری داستان ‌ها، در کانال ‌های رسانه ‌های اجتماعی است که توسط یک شرکت، سازمان یا برند شخصی، برای جذب مخاطب خاص در نظر گرفته می شود.

خرید فالوور اینستاگرام

توجه داشته باشید داستان هایی که در رسانه های اجتماعی می گویید لزوماً نباید ساختگی باشند. آنها می توانند درباره شما، برندتان، تیمتان، مشتریانتان یا هر چیزی که برای مخاطبانتان جذاب است، در نظر گرفته شوند.

اگر فردی، در مورد اینکه چگونه خود یا یکی از اعضای خانواده‌ اش به یک نقطه عطف رسیده است را بنویسد، یک داستان تولید کرده است. وقتی با ایجاد استراتژی درست در ذهن مخاطب، به طور مداوم استوری تلینگ در اینستاگرام را ایجاد نمایید، می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

چرا استوری تلینگ در اینستاگرام مهم است؟

داستان سرایی یا استوری تلینگ، همیشه بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی بوده است و دلیل خوبی هم دارد. در حالی که عصر دیجیتال دسترسی به اطلاعات را افزایش داده است، درک همه آنها به زمان و انرژی نیاز دارد.

اهمیت استوری تلینگ در اینستاگرام

از آنجایی که مشتریان بیش از هر زمان دیگری به بررسی های آنلاین اعتماد دارند و می توانند با یک کلیک، محصولات یا خدمات را بین دو برند مقایسه کنند، بازاریابان باید بیان کنند که چرا برند آنها ارزش توجه بیشتر را دارد.

داستان سرایی در بازاریابی، وسیله ای برای برندها جهت ساده سازی ایده های پیچیده ای است که می خواهند منتقل کنند. در میان رسانه های اجتماعی، اینستاگرام بهترین بستر برای استفاده از ابزار استوری تلینگ است.

نحوۀ استوری تلینگ در اینستاگرام

برای کسب بهره بیشتر از اینستاگرام، لازم است تا تکنیک های ذیل را در نظر داشته باشید:

استوری تلینگ در اینستاگرام چیست

۱. مخاطبان خود را بشناسید.

قبل از اینکه محتوایی تولید کنید که دارای داستان جذابی است، باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید. این مهم است که در نظر بگیرید برای چه نوع افرادی می نویسید؟ یا چه نوع تصویرسازی، جذابیت بصری را دو چندان می کند.

داشتن چیزهای زیادی برای ارائه، ممکن است در نهایت منجر به سردرگمی زیادی در فالوورهای شما شود و در نتیجه آنها را کمتر با محتوای شما درگیر نماید. لازم است بدانید دنبال‌ کنندگان شما با چه نوع زیرنویس ‌ها، تصاویر و پست‌ های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند.  به این ترتیب می توانید محتوایی را ارائه دهید که مخاطبان را بیشتر جذب کند. 

۲. برای استوری تلینگ در اینستاگرام فرایندها را نشان دهید.

آیا در استوری تلینگ شما در اینستاگرام، چیزی منحصر به فرد وجود دارد که باعث می شود جادوی واقعی اتفاق بیفتد؟ شاید رقبای شما روند مشابهی را دنبال می کنند یا آنکه تکنیک های شما متفاوت است. می ‌توانید از Instagram Storytelling استفاده کنید تا به مخاطبان خود نشان دهید که چگونه فرآیندی متفاوت را در نظر می گیرید.

۳. ارزش‌های برند را نمایش دهید.

با داستان سرایی، می توانید درک صحیحی از ارزش های برند خود را به نمایش بگذارید. وقتی تاریخچه برند خود را ارائه می دهید، می توانید به راحتی به مخاطبان خود بگویید که چرا کسب و کار شما ارزشمند است. این داستان ها معمولا بخشی از استراتژی بازاریابی هستند و بر اساس ماموریت و چشم انداز شرکت شما خواهند بود.

۴. به جای حرف زدن عمل کنید.

با استفاده از استوری تلینگ در اینستاگرام در صورتی که می خواهید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید، باید به جای اینکه در مورد خدمات یا کالای خود صحبت کنید، مزیت های استفاده از آنها را نشان دهید.

انجام این کار به کاربران امکان می ‌دهد داستان شما را با تصاویر زنده و با داستان سرایی ارائه شده تجربه کنند. در نتیجه، شما قادر خواهید بود ارزش محصول خود را به طور موثر به اشتراک بگذارید.

۵. جاذبه ایجاد کنید.

اگر در روایت داستانتان با مخاطبان صادق باشید، خوانندگان بیشتری را به سمت خود و داستانتان جذب خواهید کرد. آیا تا به حال توجه کرده ‌اید که چگونه رمان‌ ها یا کتاب ‌های جذاب توانسته ‌اند رازهایی را برای جذب خواننده ایجاد کنند؟

همین اتفاق زمانی رخ می ‌دهد که استوری تلینگ در اینستاگرام به خوبی تهیه شده باشد. مخاطبان با پیمایش در پست های شما، به مرور احساس کنجکاوی بیشتری را خواهند داشت. این نکته باعث می شود تا ترغیب شده و بخواهند در خصوص پست شما بیشتر بدانند.

۶. از کپی (متن) مناسب استفاده کنید.

بسیاری از مخاطبان، همچنان کپشن اینستاگرام را می خوانند. بنابراین، لازم است که در تهیه استوری و پست های خود دقت بالایی داشته و استراتژی مناسبی را به کار بگیرید. در حالت ایده آل، بهتر است محتوای داستانتان با تصاویر هماهنگی داشته باشد.

به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که آنها با شخصیت برند شما مطابقت دارند. اگرچه هنوز هم ضروری است رنگ ‌ها را با هر عکس ادغام کنید، اما نباید بین تصویر و زیرنویس تفاوتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، برندی که کودکان و والدین را هدف قرار می دهد، نباید عکس های خود را به شیوه ای تاریک و غم انگیز ویرایش کند.

۷. داستان‌های مشتریانتان را به اشتراک بگذارید.

آیا توانستید با خدمات خود، زندگی مشتری خود را متحول کنید؟ آیا مشتری به طور خلاقانه از محصول شما استفاده کرده است؟ آیا چیزی منحصر به فرد وجود دارد که مشتری وفادار شما به آن دست یافته باشد؟ می توانید این داستان های مشتریان را به اشتراک بگذارید تا اعتماد مخاطبان را جذب نمایید.

۸. یک رابطۀ قوی ایجاد کنید.

انسان ها معمولا موجوداتی اجتماعی و عاطفی هستند. بیشتر ما دوست داریم برندهایی را انتخاب کنیم که به نوع خدمات و محصولاتی که می خواهیم، نزدیک باشند. با درک نوع فالوورهای اینستاگرامی که دارید، می توانید یک تقویم بازاریابی ایجاد کنید تا تعامل بیشتر با آن ها را فراهم نمایید.

تقویم بازاریابی شما باید حاوی محتوایی باشد که برای دنبال کنندگان شما ارزشمند است. همچنین ممکن است لازم باشد عادات تماشا و درک مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید. اینجاست که تجزیه و تحلیل مشتری، جهت ایجاد یک رابطه قوی ضرورت دارد.

جمع بندی

اینستاگرام بدون شک یک پلت فرم عالی برای ایجاد آگاهی در مورد برند شماست. به غیر از پست هایی که در پیج خود می گذارید، استوری های اینستاگرام می تواند به شما در جذب مخاطب مناسب کمک کند. چه در استوری تلینگ در اینستاگرام تازه کار باشید یا تصمیم دارید استراتژی خود را اصلاح کنید، نکات ذکر شده در این مقاله می تواند بینش جدیدی به شما بدهد. 

سوالات متداول

  • استوری تلینگ در اینستاگرام چیست؟

داستان سرایی یا استوری تلینگ، یکی از تکنیک های کارآمد برای افزایش مخاطب در اینستاگرام است.

  • انواع استوری تلینگ چیست؟

استوری تلینگ به انواع نوشتاری، گفتاری و دیجیتال دسته بندی می شود.

  • بهترین نوع داستان سرایی چگونه است؟

بهترین نوع استوری تلینگ آن است که بتواند در ذهن مخاطب، سوال ایجاد کرده و کنجکاوی را در او برانگیزد.