آموزش استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

آموزش استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

شکی نیست که اینستاگرام، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی می‌باشد و تعداد زیادی از کسب و کارهای آنلاین در این بستر شکل گرفته و رشد کرده‌اند. کاربران، مهم‌ترین عوامل پیشرفت یک پیج اینستاگرامی هستند. هر چه تعداد فالوورهای یک صفحه بیشتر باشد، میزان اعتبار آن پیج بالاتر خواهد رفت. روش‌های زیادی برای افزایش تعامل با کاربران وجود دارد. یکی از مهم‌ترین روش‌های تعامل با کاربران، استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام می‌باشد. اینستاگرام، ساز و کارهای زیادی را برای تعامل با کاربران و نظرسنجی از آن‌ها در نظر گرفته است. در این مقاله بیشتر با این ابزار و خرید فالوور اینستاگرام ارزان آشنا می‌شوید.

 

اهمیت نظرسنجی در اینستاگرام

بنا به نظر سازندگان اینستاگرام، این پلتفرم برای افزایش تعامل و صمیمت بین افراد مختلف ساخته شده است. برای این منظور، از ساز و کارهای مختلفی استفاده می‌شود. بهره‌گیری از مزایای این پلتفرم جذاب، به رونق کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند. هرچه ذهنتان خلاق‌تر باشد بیشتر می‌توانید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و تعداد فالوورهایتان را افزایش دهید.

تاثیر استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

ابزار نظرسنجی اینستاگرام یا Poll به شما برای دریافت بازخورد کاربران کمک می‌کند. یکی از روش‌های تعامل با مخاطبان و استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام، قرار دادن پست و محتوای مناسب در پیج می‌باشد. روش مهم دیگر، استفاده از قابلیت‌های استوری اینستاگرام می‌باشد. استوری اینستاگرام یک ابزار عالی برای افزایش تعامل با مخاطبان است. کاربران با پاسخ دادن یا ریپلای استوری‌ها و پست‌ها با شما ارتباط برقرار می‌کنند. اینستاگرام، یک ابزار بسیار خوب تحت عنوان استیکر نظرسنجی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید از مخاطبان خود سوال بپرسید و دو گزینه در اختیار آن‌ها قرار دهید. کاربران با انتخاب یکی از دو گزینه به شما بازخورد می‌دهند و می‌توانید از نظرات آن‌ها استفاده کنید.

تاثیر استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

مثلا فرض کنید می‌خواهید از سلیقه مشتریان برای ارائه محصولات مشتری پسند استفاده کنید، کافی است عکس یا کاتالوگ محصول را در قالب نظرسنجی به مخاطب ارائه دهید و از بازخورد آن‌ها متوجه شوید که کدام محصول را بیشتر نیاز دارند. بازخورد کاربران با استفاده از ابزارهای نظرسنجی اینستاگرام در قالب استوری، بیشتر از ارسال دایرکت می‌باشد؛ زیرا کاربر می‌تواند در کمتر از چند ثانیه به شما بازخورد بدهد. برگزاری مسابقات جذاب و اعلام برندگان و … به صمیمت شما با مخاطبان و افزایش تعامل با آن‌ها کمک می‌کند.

 

مزایای استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

ارتقای مشاغل بر بستر فضای مجازی، به تلاش و خلاقیت صاحبان آن وابسته است. در اینستاگرم، نظرسنجی یکی از آسان ترین و جذاب‌ترین روش‌ها برای بالابردن تعامل با مخاطبان، جذب فالوور و افزایش صمیمیت با مخاطبان پیج می‌باشد. با این کار می‌توانید با ذائقه و سلیقه مخاطبان آشنا شوید و میزان مشارکت و همراهی آن‌ها را تخمین بزنید. استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام به ارتقای کسب و کارهای مبتنی بر بستر فضاهای مجازی کمک می‌کند. طراحان اینستاگرام، این ابزار را به عنوان روشی مفید، جذاب و آسان برای افزایش تعامل صاحبان کسب و کارها با مخاطبان و آشنا شدن با سلایق آن‌ها و جمع‌آوری داده‌ها و انجام تحقیقات میدانی و بازاریابی طراحی کرده‌اند. شاید بتوان گفت، یکی از ساده‌ترین راه‌های برقراری تعامل بالا، افزایش فالوور، افزایش لایک واقعی اینستاگرام ، افزایش میزان فروش، نظرسنجی از مخاطبان است.

مزایای استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام

مخاطبان برای پاسخ دادن به نظرسنجی به زمان زیادی نیاز ندارند؛ ولی پاسخگویی به سوال‌های چند گزینه‌ای به زمان بیشتری نیاز دارد و ادمین هم برای طراحی این سوالات زمان بیشتری را نیاز دارد. به همین دلیل، مخاطبان و صاحبان مشاغل آنلاین، استقبال بسیار زیادی از استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام می‌کنند.

 

معرفی 5 ابزار نظرسنجی در اینستاگرام

معرفی 5 ابزار نظرسنجی در اینستاگرام

تحقیقات بازار و شناخت نیازهای مخاطبان یکی از مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین می‌باشد. به همین دلیل برای موفق شدن در یک کسب و کار مبتنی بر بسترهای آنلاین از قبیل کسب و کار در صفحات اینستاگرام، باید از ابزارهای نظرسنجی مختلف برای شناخت مخاطبان و آشنا شدن با سلیقه آن‌ها استفاده کنیم. اینستاگرام دارای قابلیت‌های منحصر به فردی می‌باشد که می‌توان از آن به عنوان بستری مناسب برای تبلیغ محصولات و افزایش میزان فروش استفاده کرد. امروزه برای بهبود فضای کسب و کار و جذب مخاطبان، استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام متداول شده و اهمیت آن بر همگان آشکار می‌باشد. در اینستاگرام، روش‌های مختلفی برای نظرسنجی از کاربران و انجام تحقیقات میدانی و بازاریابی طراحی شده است:

 • ایموجی و استیکر نظرسنجی
 • استفاده از نظرسنجی دو گزینه‌ای
 • طرح پرسش‌های چند گزینه‌ای
 • طراحی باکس پرسش و پاسخ
 • ثبت نظریات و بازخورد مخاطبان به محتواها و پست‌ها
 • جمع‌آوری نظریات و بازخورد مخاطبان به استوری‌ها

استفاده از هر یک از این ابزارها با چاشنی خلاقیت می‌تواند در کنار فاکتورهایی از قبیل ارتباط موثر و فعال با مخاطبان، مشارکت دادن آن‌ها در فرآیند کسب و کار، همراه کردن آن‌ها با جریان زندگی، به افزایش تعامل با مخاطبان کمک کند. استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام ارزشمند بوده و به رونق کسب و کار و افزایش تعامل با مخاطبان کمک می‌کند.

شما می‌توانید مقاله بهترین زمان گذاشتن پست را مطالعه کنید.

 

افزایش فالوور ارزان اینستاگرام

قطعا جذب فالوور در اینستاگرام یکی از مهم‌ترین دغدغه های ادمین‌های پیج‌های اینستاگرامی است. اگر به دنبال افزایش اصولی تعداد فالوررهای صفحه خود هستید، باید بدانید که نباید هیچ چیز همانند فالوور واقعی برای شما اهمیت داشته باشد. فالوورهای فیک موجب لطمه زدن به کسب و کار شما می‌شوند. بنابراین باید با روش‌های افزایش فالوور واقعی آشنا شده و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

 

سخن پایانی

یکی از بهترین و ارزان‌ترین روش‌ها برای افزایش فالوور، تهیه محتواهای جذاب و جالب برای مخاطبان است. استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام به شما در این زمینه کمک می‌کند. یکی دیگر از روش‌ها، تعامل زیاد و صمیمانه با مخاطبان صفحه است. دو روش قبل، روش‌های رایگان و طبیعی برای افزایش مخاطب هستند. به عنوان یکی دیگر از روش‌های غیر رایگان افزایش فالوور، می‌توان به افزایش فالوور از طریق انجام تبلیغات اشاره کرد. هر یک از روش‌ها به نوبه خود و در صورت استفاده به جا و مناسب می‌توانند به رونق کسب و کار شما کمک کنند.

 

سوالات متداول 

 • استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام به چه صورت است؟

مخاطبان برای پاسخ دادن به نظرسنجی به زمان زیادی نیاز ندارند؛ ولی پاسخگویی به سوال‌های چند گزینه‌ای به زمان بیشتری نیاز دارد و ادمین هم برای طراحی این سوالات زمان بیشتری را نیاز دارد. به همین دلیل، مخاطبان و صاحبان مشاغل آنلاین، استقبال بسیار زیادی از استفاده از ابزارهای نظرسنجی در اینستاگرام می‌کنند.

 • از چه ابزارهایی برای نظرسنجی در اینستاگرام می‌توان استفاده کرد؟

برای نظرسنجی در اینستاگرام می‌توان از ایموجی‌های دارای ریکشن، طراحی باکس پرسش و پاسخ و … استفاده کرد.

کافه مجازی

منبع:Hubspot

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
  سایت کافه مجازی با مدیریت سیدکریم حسینی از سال ۱۳۹۷ در زمینه خدمات شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام طراحی و راه اندازی شده و با افتخار اکنون یکی بهترین سایت ها در این زمینه میباشد.

  پست مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  واتساپ
  تلگرام
  ایمیل
  باز کردن بستن
  سوالی دارید؟ بپرسید